Ümitsizlik
% 44indirim

Ümitsizlik

  • 11,70 TL6,55 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
İnsan, düşünce, duygu ve fiziksel yön sahibi bir canlıdır. Bu 3 ana yönü ile o, sadece yiyen-içen-üreyen ve ölen bir canlı olmaktan çıkar. Her bir insan bu 3 yönü ile maddi ve manevi bir hayatı yaşamaktadır. Maddi hayatın ihtiyaçları ve rahatsızlıkları olduğu gibi manevi hayatın da ihtiyaçları ve hastalıkları vardır. Bedenimiz ekmek, hava ve su istediği gibi zihnimiz, bilgiye ; gönlümüz ise sevgiye, imana ; ruhumuz da şefkate, dostluğa ve ilgiye muhtaçtır. Hem bedenin kanser ve verem gibi rahatsızlıkları olduğu gibi maneviyatın da yeis, gurur ve hased gibi öldürücü ve yakıcı hastalıkları vardır.

Yorum Sayısı: 2

Kitabı okuyunca, ümitsizlikle ilgili Kur'an âyetleri, Hadis-i Şerifleri ve Risale-i Nurlardaki ümitsizlikle ilgili bölümlerin izahını, bilim ve sosyal hayattan ümitsizlikle ilgili tespitleri gördüm. Kendi adıma söyleyeyim ümit verici buldum. Ümide ihtiyacı olanlar okumalılar diye düşünüyorum.

Y
Yusuf Yıldız  -   09.05.2016

İnsanın madde ve manaya açılan penceresinden bozulan fıtrat neticesi yeis kaynaklı maddi ve manevi hastalıklarımıza Kuran ve sünnet eczanesinden tedaviler Suna'n çalışma zevkle okuyacağınız müthiş bir çalışma alanında tek eser...

S
Said  -   11.05.2016