Ümmü'l Kur'an ve En Hayırlı Üç Sure
% 34indirim

Ümmü'l Kur'an ve En Hayırlı Üç Sure

  • 10,00 TL6,60 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kur'an-ı Kerim'in her suresinin kendine özgür ayırt edici özellikleri mevcuttur. Bu surelerden bazıları birkaç ayetten müteşekkil olmasına rağmen oldukça yüklü anlam ve içerikleri, eşsiz edebi tanım ve tasvirleri, insanı derin tefekkür ve tedebbüre sevkeden özlü ifadeleri söz konusudur.


Kur'an'ın en büyük suresi ve anası/temeli diye tarifi yapılan ve son derece sütün özelliklere sahip olan Fatiha suresi bu surelerden biridir. İhtiva ettiği konular bakımından Fatiha ile Kur'an arasında bir mukaddime ve kitap ilişkisi bulunmasının ötesinde bir dua ve ona cevap niteliğinde bir irtibat söz konusudur. Bu bağlamda Fatiha kulun duası, Kur'an ise Mabudunkuluna verdiği cevap şeklinde algılanmasında bir sakınca olmasa gerektir.


Bu denli önemi haiz Fatiha suresinin yanı sıra bu eserde Fatiha'dan sonra yine ali vasıflara sahip olan üç sure daha ele alınıp incelenmiştir. Bu sureler Resulüllah (sav)'in ifadesiyle diğer kutsal kitaplarda da yer almış olan İhlas, Felak ve Nas sureleridir.


Bilindiği üzere İhlas sureleri tevhid inancının temel esaslarını içerir. Felak ve Nas da okunduğunda Müslümanları her türlü kötülüklerden koruyan surelerdir.


Mushafın ilk ve son üç suresinin tefsirini oluşturan es-Savvaf'ın elinizdeki bu eseri, çok fazla teferruata dalmadan bu surelerin tefsirini özlü olarak öğrenmek isteyen okuyucular için temel bilgileri bünyesinde toplama gibi bir yeterliliğe sahiptir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.