Umut Işığı
% 13indirim

Umut Işığı

Annesinin Kaleminden Bir Dahinin Hikayesi
  • 20,00 TL17,40 TL

    hopi kampanyası
    0,87 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Einstein'ınkinden daha yüksek IQ puanına sahip, kendi kendine iki haftada yüksek matematik öğrenetilen otizmli bir çocuğunuz olsaydı ne yapardınız?

Oğlu Jacot'a iki yaşındayken otizm teşhisi konan Kristine Barnett, oğlunun yapamadıkları yerine, yapabildiği ve yapmak istediği şeylere odaklanarak sıra dışı bir metot denedi ve hem kendi oğlunun hem de ABD'de yaşayan otizmli çocukların hayatını kökünden değiştirdi. Üç yaşındayken, ileride okuma yazma bile öğrenemeyeceği söylenen Jacot şimdi on altı yaşında; kuramsal fizik alanında yüksek lisansını tamamladı ve üniversitede kuantum fiziği dersleri veriyor. Hatta ileride fizik alanında Nobel Ödülü alması tekleniyor?

Oğlunun temel yetilerini geri kazanması için çabalayan Kristine, yürümeye taşladığı dönemde bir buçuk sene boyunca kimseyle iletişim kurmayan Jacot'ı terapistlerin, uzmanların ve eşinin tüm itirazlarına rağmen özel eğitim programından aldı ve kendi anaokulundaki öğrencilerle birlikte yetiştirmeye taşladı. Kristine'in cesareti ve oğluna olan inancı inanılmaz tir sonuç yarattı: Jacot, dokuz yaşındayken astrofizik dalında özgün bir teori üzerinde çalışmaya ve on iki yaşında üniversitede seminerler vermeye taşladı. Bu kitap, işte bu olağanüstü mücadelenin öyküsü.

Otuzdan fazla dile çevrilen ve dünya çapında milyonlarca insana umut aşılayan Umut Işığı şimdi Türkçe’de. İniş çıkışlarla dolu bu gerçek yaşamöyküsünü okuduktan sonra -otizmli veya değil- her çocuğun içinde keşfedilmeyi tekleyen bir ışığın olduğunu daima anımsayacaksınız.


Yorum Sayısı: 3

otizm hakkında bilgi sahibi olmak için almıştım ama çok daha fazlasını buldum. bayan Kristine Barneti ve yaptıkları muhteşem. yaşadığı tüm zorluk ve maddi yoksunluklara rağmen kendi yetiştirilme tarzının da büyük etkisiyle otistik olsun ya da olmasın "bir çocuğun içindeki kıvılcımı ateşlerseniz, hayal edebileceğinizden çok daha yüksek noktalara erişebillir" diyor ve bize örnekleriyle gösteriyor. hem otizm hakkında bilgilenmek hem de tüm çocukların içinde var olan ışığı görebilmek için okuyun,...devamını oku

G
Gülizar Turhan  -   26.10.2016

Bir kitap okumuştum adı sol ayağımdı orada da doğuştan beyin felci olan bir çocuğa çevredeki herkes geri zekalı derken annesi çocuğunu eğitmeye çalışmış ve çocuk sol ayağını kullanarak resimler yapmaya başlamıştı. Bu kitabı okurken de neredeyse gözyaşlarımı tutamayacaktım doktorlar ayakkabısını bile bağlayamaz bu çocuk derken annesinin gayretiyle ve ondaki farklı ışığı görmesiyle bir bilim insanının ortaya çıkışını anlatıyor. hala hayatta olan bu çocuk gelecekte yapacağı büyük buluşlarla...devamını oku

İ
İlknur K.  -   19.09.2016

Ürünü sipariş ettim henüz gelmedi,gelip okuduktan sonra tekrar bilgilendirme yapacağım :)

S
Sema Balcı  -   23.02.2016