Üretim Yöntemleri ve İmalat Teknolojileri

Üretim Yöntemleri ve İmalat Teknolojileri

Talaşsız İmalat – Talaşlı İmalat – Kaynak
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gördüğü büyük ilgi sayesinde her bir baskısı kısa sürede tükenen kitabın gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 4. baskısı gelen yoğun istek üzerine tamamı renkli olarak yayınlanmıştır. Böylece kitapta anlatılan konularla ilgili kullanılan fotoğrafların öğrenmede daha etkin bir hale gelmesi amaçlanmıştır. Ayrıca kitabı kullananların değerli önerileri de dikkate alınmış, gereken ilaveler ve düzeltmeler yapılarak, kitabın kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

İmalat, insan yaşamı için gerekli olan temel aktivitelerden bir tanesi olup hızla gelişme göstermektedir. Ancak insan ihtiyaçlarının sürekli artması ve çeşitlilik göstermesinin yanı sıra, ürünlerin ekonomik olmasının tercih edilmesi, imalat yöntemlerinin değişmesine ve sürekli gelişmesine sebep olmaktadır.

Temel imalat işlemlerinin çeşitli olduğu ve her birinin ayrı bir uzmanlık gerektirdiği düşünüldüğünde, böyle bir kitabın tek bir yazar tarafından değil de alanlarında uzman birden fazla yazar tarafından yazılmasının daha gerçekçi ve verimli olacağı açıktır. Bu kitaptan elde edilen bilgiler neticesinde, yeni üretilecek bir parçanın hangi yöntem ile imal edileceğine veya kullanılan bir parçanın hangi yöntem ile imal edilmiş olduğuna karar verilebilecektir.

Konuların bir veya iki dönemde okutulması, çeşitli dönem ve derslerde yararlanılması ve başlıca kaynak kitap olma özelliğini taşıması amacıyla bu kitapta mümkün olduğu kadar güncel ve yaygın olarak kullanılan her imalat yöntemine yer verilerek, kitabın zengin bir içeriğe sahip olması amaçlanmıştır. Konuların daha iyi anlaşılması için kitapta 488 adet şekil ve fotoğraf ile 47 adet tabloya da yer verilmiştir.

 

Konu Başlıkları

İmalata Giriş

Malzemeler ve Mekanik Özellikleri

Metal üretim Teknikleri

Döküm Yöntemleri

Plastik Deformasyon

İnkremental Şekillendirme

Sac Metal Kalıp Teknolojisi

Toz Metalurjisi

Talaşlı İmalat Yöntemleri

CNC

İş bağlama

İşlenebilirlik

Modern İmalat Yöntemleri

Kimyasal İşleme

Elektrokimyasal İşleme

Modern Mekanik Talaş Kaldırma Yöntemleri

Ultrasonik İşleme

Kaynak Yöntemleri

Modern Kaynak Yöntemleri


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.