Uykusuz Son Gece
% 17indirim

Uykusuz Son Gece

  • 17,00 TL14,11 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Her gece, hemen hemen her insan olağan dışı bir değişikliğe maruz kalır; uyanık bilincimizi terk ederiz veğ birkaç saat, uyku olarak ifade edilen bir durum içine gireriz.


Uyanma ile de o geçen saatler hakkında ya çok az şey hatırlarız ya da hiçbir şey hatırlamayız. Bazı nadir örnekler dışında, uykuda olduğumuzu değerlendiremeyiz ya da düşünemeyiz. Her ne kadar uyku unsunu her insan için geçerli ise de, birçok kişi tam bir uyku durumuna geçmek için zorlanmaktadır.


Tüm organizmalar, insanlarda görülen uyanıklık modeli ve günlük uyku benzeri, günlük aktivite ve dinlenme modeli gösterirler. Davranış ve ilgilerdeki değişiklikler gözlemlendiğinde, uyku araştırmacıları, uyku tarif etmek için birkaç yılla ilgili birkaç karakteristik ortaya koymuşlardır.


- Uyku, aktivitelerin azaldığı bir süreçtir.


- Uyku, insanlarda gözlerin kapanmasıyla relaks bir duruma geçilen tipik bir duruşla ilişkilidir.


- Uyku, harici uyarana ilgilinin azalmasının bir sonucudur.


- Uyku, yenilgi için nispeten kolay olan bir durumdur (kış uykusu ve koma gibi bilincin azalması dışındaki fark edilebilir uyku  durumları).


Uyku ve eşzamanlı fizyolojik değişiklikler ile alakası olan davranış değişikliklerinin gözlemlenmesine göre insanlarda uyku, EEG etkinlik örnekleri ve diğer psikolojik değişikliklere daşandırılmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.