Uzak Ülke Kıyıları

Uzak Ülke Kıyıları

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Anne ve babasının kavgalarının sebebini kendinde arayan ve bu tartışmalardan yola çıkarak kadın erkek ilişkilerini sorgulayan bir küçük kız çocuğu; Elif. Henüz küçücük, ama yaşından beklenmeyen olgunluğa çok erken ulaşmış. Mutlu başlayan birlikteliklerin neden tekdüze hale geldiğini, insanların bir aradayken hayatı neden katlanmaz hale getirdiklerini, hatta eşlerin birbirinden nefret etmesindeki sosyopsikolojik nedenleri sorguluyor.

Hayatına devam ederken değişimler yaşıyor. Yakalandığı ve organ nakline ihtiyaç duyduğu bir hastalıkla yaşamı daha da çok sorgulamaya başlıyor. Babasının evi terk etmesi, annesinin yaşadığı içi boş ilişkiler, yaşıtlarının tuhaflıkları, aşka olan bakışını olumsuzluyor, ta ki Armutlu'dan Mudanya ve Trilye'nin kıyılarındaki solgun ışıkları, genç bir adamla seyredene kadar.

İstanbul'un hoş manzaralı sahnelerinden, Trabzon'un Uzun Sokak, Maraş Caddesi, Meydan Parkı gibi mekânlarına uzanan yollarda hayatını şekillendirmeye çalışıyor romanımızın kahramanı.

Ölümü, aşkı, aile sevgisini, saygıyı... hayata dair ne varsa küçük bir kız çocuğunun genç kızlığa doğru attığı ürkek adımlarında seyredeceğiz
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.