Uzman Kariyer KPSS Maliye Öğreten Soru Bankası Tamamı Çözümlü

Uzman Kariyer KPSS Maliye Öğreten Soru Bankası Tamamı Çözümlü

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Maliye gerek KPSS gerek diğer bazı kurum sınavlarının en önemli alanlarından bir tanesidir. KPSS Sınavı düşünüldüğünde hukuk ve iktisat ile birlikte maliye soruları çeşitli puan türlerindeki sınav sonuçlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Buna rağmen maliye alanındaki yayınların azlığı dikkat çekmektedir.

Bu kitap, maliyeye ilişkin yayınlardaki bu boşluk ve maliye alanında daha önce çıkarılan yayınların eksik bulunan yanları da hesaba katılarak soruların çözümünü doğru yanıtı belirtmeye indirgeyen mantıktan uzak kalınarak uzun süren sabırlı bir çalışmanın sonucu hazırlanmıştır. Kitaptaki sorular, KPSS sınavlarında çıkan sorular dikkatle analiz edilerek oluşturulmuş, çözümleri sorunun yanıtının maliye içerisinde yer aldığı konular belirtilerek hem bilgi aktarımını hem de konulara hakimiyet kazandırmayı amaçlamıştır. Çözümlerde kestirme yanıtlardan kaçınılmış, genellikle birbirileriyle ilintili olan konulardan yola çıkılarak soru çözümünde çok önemli olan yorum yöntemlerine ilişkin ipuçları verilmeye çalışılmıştır.

Kitabımız sınav hazırlığında olanlara, soruların çözümünde akıl yürütme alışkanlığı edindirebilir ve genel anlamda maliye içerisindeki konulara hakimiyet kazandırabilirse kendi payına emeline muvaffak olmuş sayılacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.