Vadi-i Hayret
% 34indirim

Vadi-i Hayret

Niyazi-i Mısri Yorumları - 1
  • 15,00 TL9,90 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitapta anlatılanlar, Gönüller Sultanı Niyazı-i Mısrı'nın ilahi aşkından taşıp ruhlara temas eden beyitleriyle, gönül bahçemizde açan mana zevkleridir.


Yaşamının merkezine neyi koyduysan ona hizmet eder, onunla ömrünü tamamlarsın. Yaşamın merkezine yaratıcı olan Rabb'ini koyarsan edebi dostluğa ulaşırsın.


İlim öğrenme peşinde değil, aşk'ı uyandırma derdiyle yan, çabala, gayret et. Bu aşk'tır, evliya ve erenlerin makamı. İlme değil aşk'a tabi ol. İlim, maşuka götürecek araçtır; ama yolda yürütecek olan aşk'tır. Başka bir diyara nasıl gidileceğinin tarifini alanların arasında, tarife uyup o diyara gidecek olan, o diyarda maşuku olandır. Maşuku olmayanlar sadece nasıl gidileceğini bilmekle kalırlar. Cenab-ı Allah sana şah damarından daha yakındır. Batınında bulunan; ama üzerini dünya ile örttüğün ilahi aşkı uyandır, aşk ile aslına dönkü Allah'a varasın.


Gönlümüz. Canımın canı gönüller sultanı, Melemi Mürşid-i Kamili zahir batın babam olan ve zahir batın oğlu olmakla onur duyduğum, ay olan bu fakirden ışığını yansıtan güneş, İbrahim Günal ile birliktedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.