• Vanilya Kokulu Mektuplar% 28indirim
    Vanilya Kokulu Mektuplar
    Vanilya Kokulu Mektuplar

Vanilya Kokulu Mektuplar

  • 10,50 TL7,56 TL

    hopi kampanyası
    0,38 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Vanilya kokulu mektupların gizini çözmeye var mısınız?


Annesiyle Babası ayrılan kıymık, bir süreliğine anneannesinin yanına yerleşmek zorunda kalır. Hayal gücü çok geniş bir çocuk olduğundan, kendi dedektiflik ve keşif bürosunu kurar. Bir gün postacı bay güleryüz, kıymık’ın ölen dedesine, otuz yıl önce Paris’ten postalanmış bir mektup getirir. "Aaa! Krala Bak!" diye başlamaktadır mektup; bir masaldır bu, mis gibi de vanilya kokmaktadır. Göndereni belirsiz bu mektupların gizemini çözmeye kesin kararlı acar dedektif kıymık, kolları sıvar...


            Çocuklar, çocukluğunun tadına varmak ve büyüklerde, çocukluklarında geçirmiş olduğu tatlı günleri yeniden anımsamak istiyorlarsa Sevim Ak, Vanilya Kokulu Mektuplar eserini mutlaka okumalıdır. Yazar, eserinde yer alan masalları aklına geldikçe kendisinin yazıp, biriktirdiğini ve eserlerinde uygun olanları kullandığını belirtmiştir. Ayrıca eserde yer alan resimleri de karikatürist olan kardeşi Behiç Ak’a çizdirmiştir. Eseri bitirdikten sonra çocukluğun tatlı anlarından burnunuza bir vanilya kokusunun geldiğini hissediyorsunuz. Bunun için eserin adının Vanilya Kokulu Mektuplar olması oldukça isabetli olmuştur.  Okurlar, bu eseri okuduktan sonra bu kadar akıcı ve akıcı olduğu kadarda güzel bir hikayeyi kaleme almayı başardığı için yazara hayranlık duyuyorlar.

            Bu kitabı çocuğunuza alıyorsanız ve çocuk kitabı diye okumamazlık yapıyorsanız hayatınızın en büyük demeyelim de büyük hatalarından birini yapıyorsunuz. Çünkü Sevim Ak, Vanilya Kokulu Mektuplar eserini her ne kadar çocuklar için yazmış olsa da büyükleri de çocukluğuna götürüp, nostalji yaptırabiliyor. Çocukluk arkadaşlarınızı, onlarla oynadığınız oyunları, hatta ettiğiniz kavgaları, bayram sabahlarında topladığınız şekerlerle nasıl sevindiğinizi ve daha birçok şeyi sizlere hatırlatarak geçmişe şöyle bir tebessümle bakmanızı sağlıyor. Yazarın, bu eseri çocuk eseri tarzında olduğu için hayal gücünün önemi eserde çocuklara kavratılmaya çalışılmıştır. Bu eserin çocuklar için en faydalı tarafı da bu yanı olmuştur. Bu eser ile çocuklarınız okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu daha iyi anlayacak ve okuma aşığı olma yolunda önemli bir adım atacaktır.

            Sevim Ak, Vanilya Kokulu Mektuplar eserini okuyan çocuklar, hiç sıkılmadan, hatta vaktin nasıl geçtiğini anlamadan bu hikayeyi okuyup ve bitirecekler. Yazarın, bu eserinde çocuklara verdiği birçok mesajın ise ayrı bir önemi vardır. Sırf bu mesajlar için bile olsa bu eseri çocuklarınıza mutlaka okutmalısınız. Günümüzde velilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi sırf çocuk benden uzak gitsin de kafamı dinleyeyim ya da işime bakayım diyerek çocukları televizyon başında Hades, Selana v.b. karakterlerle baş başa bırakmaktır. Unutmamak gerekir ki bu tip kahramanlar çocuklarınızın kişiliğine hiçbir şey katmadığı gibi onların kişiliğinden birçok şeyi de götürür. Çocuklarınızı televizyonlarda bu tip karakterler ile baş başa bırakmak yerine, bu eserdeki kıymık gibi karakterlerle baş başa bırakmak çocuklarınızın kişiliğine çok şey katacak ve hayata daha geniş açılardan bakmasını sağlayacaktır.

            Sevim Ak, 1958 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Kimya Mühendisliği alanında eğitim alan yazar, aynı zamanda çocuk edebiyatı alanında yazarlık yapmaktadır. Yayınladığı eserleri, çocuklar tarafından çok sevilmektedir. 

Yorum Sayısı: 1

Sevim Ak, Vanilya Kokulu Mektuplar eseri her ne kadar çocuklar için yazılmış olsa da verdiği toplumsal mesajlar açısından yetişkinlere de hitap etmektedir. Çocuklarının geniş bir hayal dünyasına sahip olmalarını isteyen anne ve babalar, bu eserden çocuklarını mutlaka istifade ettirmelidir. Bu eserin içeriğinde yer alan hikayeyi çocuklar okurken çok eğlenecekleri için okuma alışkanlığı kazanmalarına da büyük katkı sağlayacaktır. Kıymık’ın, ananesiyle yaşamış olduğu gizemli serüveni yazar,...devamını oku

M
Muhammet Bulut  -   16.06.2016