Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Aforizmalar
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla'nın eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatmaya yeterdi." "Bütün canlılar evrenin çarkında iç içe geçmiş dişlilerdir."


Yorum Sayısı: 3

Aylak adam yayınevinin aforizmalar dizisi altında çıkartmış olduğu bu kitap dizideki diğer kitaplar gibi alınıp okunmayı hakediyor.

T
Tunahan Uygun  -   07.02.2016

Nikola Tesla, Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı eseri sizleri sıkmayacak şekilde küçük hikayeler halinde derlenmiştir. Bu eseri okudukça yazarının ne kadar ileri görüşlü bir insan olduğunu anlıyorsunuz. Çünkü hikayede anlatılanlarla günümüz toplumu karşılaştırıldığı zaman bire bir uyum sağlamaktadır. Mesela eserin içeriğinde geçen insanların nefretlerini elektriğe dönüştürme imkanı olsaydı bütün dünyayı aydınlatmaya fazlasıyla yeterdi cümlesi ile günümüzdeki insanların, birbirlerine karşı olan kin...devamını oku

G
Gani Kurtuluş  -   16.06.2016

Çağımızın en zeki olduğunu düşündüğüm bilim adamından alıntılar... Gerçekten çok hoş olmuş. Tek sorun Nicola Tesla'nın Türkleri barbar diye nitelendirmesi oldu. (Syf.13) Nicola Tesladan bahseden bir kitapta onun siyasi olarak fikrini beyan ettiği bir görüşü koymaları hoşuma gitmedi. Bunun dışında gayet iyiydi.

A
Ahmet Bayar  -   26.02.2016