Varoluş Filozofları
% 18indirim

Varoluş Filozofları

  • 25,00 TL20,50 TL

    hopi kampanyası
    1,03 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Olmak ya da olmamak" Shakespeare'in bu ünlü sözleri varoluş filozoflarında sahici varoluş ya da sahici olmayan varoluş kavramları içinde ele alınarak, gerçek içeriğine kavuştu.


Bu çalışmanın amacı, varoluş felsefesini ve filozoflarını tanıtmaktır. 20. yy'ın en önemli felsefi akımlarından biri olan varoluşçuluk, çağın insan sorununu ele alan bir felsefedir. Özellikle iki Dünya savaşının yıkımını gören ve içinde yaşayan düşünürler, insan varlığının nasıl bir varlık olduğunu sorguladilar. Bu nedenle olması gereken ideal bir insanı degil, bunalan, yıkım yapan, kendine yabancılaşan, ölümü ensesinde hisseden, kurtuluşu ve özgürlüğü arayan, etik ilkelerini yeniden oluşturmaya çalışan gerçek, somut ve yaşayan insanın ne olduğunu açıklamaya çalıştılar.


Varoluş filozofları genellikle birbirlerinden etkilenmelerine rağmen, hepsi farklı ilke ve fikirlere sahiptirler. Bu nedenle tek bir varoluş felsefesinden ya da genel söylem diliyle varoluşçuluktan ve aynı görüşlere sahip iki varoluş filozofundan bahsedilemez. Sonuç olarak elinizdeki bu eser; Sokrates'ten Augustinus ve Pascal'a, Kierkegaard'dan, Nietzsche'ye, Husserl'den Heidegger'e, Jaspers'ten Camus ve Marcel'e, Sartre'dan Ponty ve Simone de Beauvoir'a kadar en önemli varoluş filozoflarının düşüncelerini ele alıp, okuyucuyla buluşturmayı hedeflemektedir.


Bilim Felsefesine Giriş

Bilim Felsefesine Giriş

A. Kadir Çüçen

16,4 TL
Felsefe Tarihi 1

Felsefe Tarihi 1

A. Kadir Çüçen

22,55 TL
Orta Çağ ve Rönesans’ta Felsefe

Orta Çağ ve Rönesans’ta Felsefe

A. Kadir Çüçen

16,2 TL
Felsefe Tarihi 3

Felsefe Tarihi 3

A. Kadir Çüçen

32,8 TL
Deleuze-Guattari Şizoanaliz

Deleuze-Guattari Şizoanaliz

A. Kadir Çüçen

16,4 TL
Yorum Sayısı: 1

Varoluş gibi son iki yüzyılda gelişen ve ortak bir noktadan ilerlemeyen felsefe alanı hakkında yazılabilecek en iyi kitap olmalı.

İ
İrem Üstüntay  -   10.02.2016