Vay Hırlama Vay
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Adam o gün evine sevinçli gelmiş idi. Çarşıya pazara uğramış bütün ihtiyaçlarını almış, kasabın, manavın borcunu kapatmış uzun zamandır tam takır kuru bakır olan dolabını dolduracak etten havyara bütün yiyeceklerini almıştı.
Hanımı Refika Hanım ona; "Ooo ne bunlar böyle Refet Bey nerden buldun parayı, daha ev kirası, elektrik, su parası ödenmemiş iken sen ne yaptın" der.
"Sorma be hanımcım onların hepsini hepsini ödeyebileceğiz artık. Bak anlatayım. Çok zaman oldu bir tanıdığa biraz borç para vermiştim adam bu parayı ödeyememişti, sonrada kaçmış izini kaybetmiş idi. Bugün baktım ki nini niniii borç kaptırdığım bizim mülayim Mamtaş karşımda benden çok özür diledi. Kendisi bir işlere girmiş, bir filmler çevirmiş ve çok büyük miktarlarda para kazanmış. Bana olan borcunu faizi ile hatta biraz da fazlasıyla takdim etti yaaa. Karısı;
"Güzel bu sıkıntımızda ilaç gibi yetişti vallaha birçok yaramızı kapar, kalanıyla da bir ev alıp bu ev sahibi Mahmut Beyin ağız kokusundan kurtuluruz."
"Ooo sen ne yaptın Refika Hanım o kadar da çok değil alsak alsak kalanıyla şöyle eli ayağı düzgün ikinci el bir araba alabiliriz ancak."
"Yoo yoo yoo araba olmaz! Benziniydi, tamiriydi, vergisiydi sonra daha büyük sıkıntılara düşeriz."


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.