Vazgeçtim
% 28indirim

Vazgeçtim

İnsan Sebepsiz Yere Terk Eder mi Sevdiğini?
  • 17,00 TL12,24 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"İnsan sebepsiz yere terk eder mi sevdiğini?"


Aklı ve mantığı ele geçiren, aynı zamanda akla ve mantığa sığmayan bir duygunun içindeyim. Geriye bakarak gitmeye çalışıyorum. Kırık bir umut taşıyorum. Aklım sende kala kala senden gidiyorum. İnsan yarısında terk ettiği filmin sonunu merak eder mi? Ediyorum.


Tüm yelkenlerim yırtılmış ama ben hala rüzgardan medet umuyorum…


Yaralı

Yaralı

Kahraman Tazeoğlu

15,84 TL
Bukre

Bukre

Kahraman Tazeoğlu

15,84 TL
Seni İçimden Terk Ediyorum

Seni İçimden Terk Ediyorum

Kahraman Tazeoğlu

7,92 TL
Söz

Söz

Kahraman Tazeoğlu

10,08 TL
Bambaşka

Bambaşka

Kahraman Tazeoğlu

12,24 TL
Başka

Başka

Kahraman Tazeoğlu

10,08 TL
Mavi Ev

Mavi Ev

Kahraman Tazeoğlu

6,48 TL
Kıyısızlar

Kıyısızlar

Kahraman Tazeoğlu

12,24 TL
Aşkla Kal

Aşkla Kal

Kahraman Tazeoğlu

14,4 TL
Beni Susarken Bölme

Beni Susarken Bölme

Kahraman Tazeoğlu

6,84 TL

Kahraman Tazeoğlu, Vazgeçtim eseri hem duygusal hem de insanı düşündüren bir aşk hikayesi okumak isteyenler için birebir örtüşen bir eserdir. Yazar, bu eserinde kurguladığı hikaye ve akıcı anlatımı ile okuyucularına ayraç kullandırtmadan hikayeyi başladığı gibi bitirtiyor.

Romantik yazarlar arasında liste başı olan Kahraman Tazeoğlu, Vazgeçtim eseri ile aşıkların kalbinden bir eli tutar gibi tutmayı başarıyor. Yazarın bu eserinde okuyucuya vermek istediği ana mesajlarından biri insan bir kez aşık oldu mu ister karşılığını bulsun isterse bulmasın aşktan hiçbir zaman vazgeçmiyor. Yazar,  bu eseri ile aşkın hayatta mutlaka yaşanması gereken bir duygu olduğunu ve aşkın nasıl yaşanması gerektiğini okuyucularına aktarıyor. Yazar bu eserinde aşkı ve hayatı irdeleyerek hayatın zorluklarına karşı insana aşkın güç verdiğini ve aşk olmasaydı yaşamında bir anlamı olmayacağını vurguluyor. Okurlar bu eseri okurken günlük yaşamın sıkıntılarından kurtulabildikleri gibi hayatın yorgunluğunu da bir nebzede olsa üzerlerinden atarak dinlenebilirler.

Kahraman Tazeoğlu, Vazgeçtim eserinde gerçek aşkın tanımını yaparken insanın gerçekten aşıksa sevdiğini görmese, ona dokunamasa, onunla konuşamasa bile yine de onu sever diyor. Kahraman Tazeoğlu, bu tezinde haksız sayılmaz. Çünkü insan gerçekten aşıksa sevdiğini bir ömür gibi yaşar ve yaşatır. İnsan gerçekten aşıksa sevdiğini düşünerek ona karşı davranışlarında ona bir zarar gelip gelmeyeceğinin hesabını iyi yapar. Günümüzdeki gibi gidip sevdiğini öldürdükten sonra ona deliler gibi aşıktım demez. Aşk, insana hayattan vazgeçmemeyi öğretir. İnsanın derdine derman olur ve ona güç verir. Aşk insanın hem kendisine hem de çevresine güven duymasını sağlar. Yazar, bu eserinde ince bir mizah kullanarak aşkı anlatması eserin vermek istediği mesajı daha anlaşılır kılıyor. Kahraman Tazeoğlu, Vazgeçtim eserini okuyan her okuyucu, eserde mutlaka kendi aşkından ve yaşadıklarından bir iz bulacaktır. İnsanın, bazen bazı geceler uykusu kaçar da uyuyamaz ve ne yapacağını da bilemez ya işte öyle gecelerde hafif sesli bir fon müzik açın ve alın elinize Vazgeçtim eserini alıp okuyun.

Yorum Sayısı: 10

Günümüz okuyun kitlesinin ne kadar kalitesizleştiğini gösteren bir kitap. Bir edebiyatçı olarak bu kitabı alıp kitaplığıma koymam benim için utançtı. Edebi zevkten yoksun. Üslup rastgele. Sadece ask yalnızlık acı hüzün ile günümüz okuyucu kitlesini etkisi altına almış. Şaşıyorum.

A
Ali Varlı  -   25.04.2016

Eser çok acemice yazılmış. Kitabın bazı cümleleri tek başına çok güzel ama konu ve anlatım vasat. Şiirdeki gibi başarılı değil yazar.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016

Kahraman tazeoğlunun bütün kitaplarını hayranlıkla okuyorum bu da onlardan biri kesinlikle herkesin okuması gereken bir şair.

İ
İlknur Kazan  -   15.09.2016

Hikayenin başında ki Koray ile Feza'nın buluşmalarını, birbilerini tanıma süreçi çok hızlı geçti, basit bir şekilde yazılmış. Sonuna doğru hikayenin toparladığını gördüm ve karakterlerin duyguları çok iyi bir şekilde yansıtılmıştı. Yine de hikayenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini düşünüyorum ve bu da okurken hiç zevk vermedi. Birazcık daha olaylar yavaş bir şekilde anlatıldaydı o zaman bazi anıları hatırlayabilirdi okurseverler. Kitap daha çok bir senaryo tadındaydı diyebilirim; anlık ne...devamını oku

O
Onurcan Yılmaz  -   04.08.2016

Parça parça hikayelerle dolu bir derleme olmuş. Ben beğendim kitabı. Devamının gelmesi dileğiyle.

Ö
Ömer Kahraman  -   08.07.2016

İnsanlar, yaşamlarında bir kez aşık olurlar. Bu nedenle de sevdiklerine kavuşmak için ellerinden geleni yaparlar. Aşkları uğruna mücadele eder ve sevdiklerinin yakasını kolay bırakmazlar. Günümüzde dünya, sevdiklerine kavuşamadıkları için pişman olmuş ve aşklarını yüreklerinde bir yerlere gömmüş insanlarla doludur. Kahraman Tazeoğlu, Vazgeçtim eserinde okurlarına, aşkınız için mücadele etmekten utanmayın ve onu, kazanabilmek için elinizden geleni yapın. Çünkü insan, dünyada bir kez aşık olma...devamını oku

H
Hilal Özdemir  -   16.06.2016

Kahraman Tazeoğlu'nun en başarılı kitaplarından birisi diyebilirim..Konusu biraz türk filmi gibi olsa da gayet sürükleyici..

Z
Züleyha Laçin  -   07.04.2016

Kitabın arka kapağındaki sözlere ve kapaktaki resme kanıp çok merak edip aldım ama olmamış.

Basit bir dille yazılmış 2 saatte sırf yarım bırakmamak adına okudum. Bir kere kitap mı okuyordum yoksa türk filmi mi izliyordum belli değil. Böyle bir konu nedir yani?

Çekip gitmeler. Geri dönmeler. Yanlış çıkmalar. Amannnn. Nedir yani. Bu mu sevginiz sizin? Öff yapmayın yaaa. Hangi devirde yaşıyoruz?

Tamam içine güzel bir iki herkesi hayran bırakacak güzel sözler...devamını oku

Y
Yasemin Şahin  -   04.04.2016

Kapak tasarımını sevdiğim ancak içeriği hakkında çoğu insandan olumlu bir cümle duyamadığım kitap

K
Kübra Masraf  -   16.03.2016

bu kitapta hayal kırıklığına uğradım. anlatılan hikaye saçma geldi bana. şiirsel anlatımı güzel fakat anlatılan ....

M
Meral Çöl  -   01.03.2016