Ve Dağlar Yankılandı
% 25indirim

Ve Dağlar Yankılandı

Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş'in yazarından...
  • 22,00 TL16,50 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kabil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak...


Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kabil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.


Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

Her insanın mesleğinde bir dönüm noktası mutlaka olur. Khaled Hosseini için de yazarlığında dönüm noktası Ve Dağlar Yankılandı eseridir. Kader, her insanı nasıl ayrı bir imtihandan geçirtiyorsa, aileleri de ayrı imtihanlara tabi tutar. Aileler, bu imtihanları geçebildiği sürece aile olabiliyor ve birbirlerine sevgi bağları ile bağlanabiliyor. Her insan, insanları insan yapan değerler üzerine düşünmeli ve bu değerlerin ne kadarını hayatına tatbik ettiğini, ne kadarını tatbik edemediğini tespit edip, tatbik edemediği kısımlar ile ilgili sıkıntılara çözüm üretmeye çalışmalıdır. Yazar, bu eserinde bir aile dramı ile bizi bu konular ile ilgili önce derin kuyuların içerisine atıp düşünmemizi sağlarken sonrada bir ip uzatarak bizi attığı bu derin kuyulardan çıkarıyor. Yani önce karanlığı, sonrada aydınlığı gösteriyor.

Khaled Hosseini Ve Dağlar Yankılandı eserinde ağabey ve kız kardeş ilişkilerinin nasıl olması gerektiğine dair detaylı bilgiler vererek, okurlarını kardeşlik ilişkileri konusunda bilgilendiriyor. İnsan, bu eseri okurken dünyada sevginin, iyiliğin bile bir bedeli olduğunu anımsayarak kendi hayatını ve bu hayatının içerisinde ödediği bedelleri, sevdiklerinin ihanetleri aklına geliyor ve bu dünyada her şeyin bir karşılığı olmalı mı ya da bu dünya neden bu kadar namussuz diye kendi kendine soruyor. Bu eser ile okurlar, bu dünyada zenginlerin her türlü işini gördüğünü ve sefasını sürdüğünü, fakirlerin ise kara toprağa düşmüş karınca misali her zaman ezildiğini ama ezildiğini kimsenin fark etmediğini ya da umursamadığını, bu nedenle de dünyanın kahrını hep fakirlerin çektiğini öğreniyor.

Khaled Hosseini Ve Dağlar Yankılandı eserinde insanların doyumlu ve anlamlı bir hayat yaşayabilmesi için mutlaka bir amaç uğruna mücadele etmesi gerektiğinin, bunu başaramayan insanların sürüngenden farksız bir yaşam süreceğinin ve insanı değerli kılanın para değil, amaç olduğunun mesajını okurlarına veriyor. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra hayattaki en kötü şeyinde; insanın yaşamının son evresine geldiği zaman bir amaç uğruna yaşaması gerektiğinin farkına varması olduğunu öğreniyor.

Khaled Hosseini, 1965 yılında Afganistan’da dünyaya gelmiştir. Yazarlığın yanı sıra doktorluk da yapmaktadır. Şu an ABD’nin vatandaşlığına geçmiştir. İlk eseri olan Uçurtma Avcısı dünyada büyük yankı uyandırmıştır.

Yorum Sayısı: 8

Khaled hosseini nin üçüncü kitabı büyük bir heyecanla başladığım okurken çok etkilendigim bi kitaptı.kitapta çok karakter var hepsinin ortak noktaları belirli bir butunluk oluşturuyor.

F
Fatma Carkanat  -   27.02.2016

İlk Uçurtma Avcısı kitabıyla tanıyıp, Bin Muhteşem Güneş kitabıyla kendini tekrarlamadığını gördüğüm için sevgim ve saygım bir kat daha arttı. Ve Dağlar Yankılandı eseri diğer kitaplarının gölgesinde kaldı diye düşünüyorum.

P
Pınar Kahyaoğlu  -   05.03.2016

Khaled Hosseini, Ve Dağlar Yankılandı eserini okudukça farklı insanların yaşamlarından tek bir öykü çıkarıldığının farkına varıyor ve usta işi bir eser olduğunu anlıyorsunuz. Bir insan olarak zayıf ve güçlü noktalarınızı gördükçe yaşamınızın iplerinin tamamiyle sizin elinizde olmadığını anlıyorsunuz. Büyük bir emeğin mahsulü olan bu eserde, karakterlerin geçmişte yaşamış olduğu acıları okudukça kendi yaşamış olduğunuz acılar, bir dalganın kıyıya vurduğu gibi aklınıza vuracak ve...devamını oku

B
Barış Yenidağ  -   16.06.2016

Uçurtma avcısıyla hayran olduğum ve bin muhteşem güneşle hayranlığımı kat ve kat arttıran yazar sanırım bu romanıyla beklentilerimi karşılayamadı.Gene de okunulabilir bir kitap yazarın hep anlattığı coğrafyalarda geçen bir öyküyle diğer kitaplarının gölgesinde de kalsa yazara haksızlık etmek istemem.

F
Filiz Fidan  -   16.04.2016

Sanırım diğer kitaplarını okuyunca çok ümitlendim ve beklediğim etkiyi göremeyince biraz şaşırdım. Evet olaylar anlatış çok iyiydi fakat karakterler tam oturmamıştı sanki ve bir sonu yoktu.

G
Gulsah Akçayır  -   23.02.2016

Okunması gereken kitaplardan birisi. Çevirisi de iyi.

E
Erdal Koyunsever  -   20.02.2016

Evet ilk iki kitabından sonra büyük umutlarla aldığım ama kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratmış olan kitaptır. Karakterler birbirleriyle bütünleşememiş, ortada bir yerde kalmış. Yine de dil açısından akıcı oluğu için bir çırpıda biten kitaplardan.

İ
İlke Denizel  -   15.02.2016

khaled hosseini ilk iki kitabı konu ve olaylar bakımında elinden bırakılmaycak cinsten kitaplardı, heyecanla bekledik bu kitabı lakin ilk iki kitabın gölgesinde kalmış...

S
Selman Yetkin  -   12.02.2016