Ve Ev

Ve Ev

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Uçurumlarda

2- Bugünler Parlak

3- Mucize

4- Hiç

5- Baştan

6- Sözler Artık Ağıt

7- Ondan Öyle

8- Bazı Günler Unutulmaz

 


Son yılların dikkat çeken şarkı yazarlarından biri olarak gösterilen Melis Danişmend’in üçüncü albümü Ve Ev müzik mağazalarındaki yerini aldı. Mart ayında dijital platformlarda yayınlanan ve büyük ilgi gören albüm, We Play etiketiyle CD formatında piyasaya sürüldü. Albümde yer alan yedi şarkının söz ve müziği Danişmend’e, bir şarkı ise Sinan Kaynakçı’ya (Pinhani) ait.

Prodüktörlüğünü Emre Ataker’in üstlendiği albümün kayıtları Josephine Studio’da Ozan Öner direktörlüğünde gerçekleşti. Mix Ozan Öner, mastering ise Pieter Snapper (Babajim Studios) tarafından yapıldı.

Yeni şarkılarını yazarken “uzun bir yoldan sonra eve kavuşma anını” hissettiğini ve bu nedenle albüme bu ismi verdiğini söyleyen Danişmend, Kadıköy-Caddebostan sokaklarından, hayattan ve hatıralardan ilham aldığını belirtiyor. Üç yıl aradan sonra piyasaya sürülen üçüncü solo çalışmasındaki şarkıların düzenlemelerine Emre Ataker, Melis Danişmend, Ozan Öner, Faruk Kavi, Burak Gürpınar, Deniz Ilgar ve Serkan Emre Çiftçi imza attı. Sinan Kaynakçı kendi bestesi Ondan Öyle’nin gitarını da kaydederken, Emre Ataker (tüm tuşlu çalgılar), Faruk Kavi (elektrik ve akustik gitar), Ozan Öner (bas gitar ve glockenspiel), Burak Gürpınar (davul), Serkan Emre Çiftçi (trompet) ve Gülşah Erol (çello) da enstrümanlarıyla Danişmend’e eşlik etti.

Ve Ev’in kapak fotoğrafları bir zamanlar av köşkü olarak kullanılan 100 küsur yıllık geçmişe sahip Sare Şafak Anaokulu’nda Evren Arasıl tarafından çekildi. Mekanın dokusuna uygun olarak 35mm film fotoğraf makinesi kullanıldı.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.