Ve Sen Kuş Olur Gidersin
% 38indirim

Ve Sen Kuş Olur Gidersin

  • 13,50 TL8,37 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Önceden söyleyebilecek bir sözüm yok... Söylenmesi gereken ne varsa söylemeye çalıştım. Bu benim gibi biri için çok kolay değil. Bir çırpıda anlatmaya çalıştım her şeyi. Durup düşünürsem anlatmaktan vazgeçebilirdim. Bazı şeyleri, anlatmaktan ötürü de pişman olacağımın farkındayım. İnsan, duygularının apaçık bir biçimde başkalarınca bilinmesini istemez sonuçta. Bir öykü kahramanı olmanın rahatlığına bırakıyorum kendimi...


Samimi bir dille yazılan ve ruhlarınızı okşayacak “Ve Sen Kuş Olur Gidersin” kusursuz bir eser.”


Kekeme Çocuklar Korosu

Kekeme Çocuklar Korosu

Tarık Tufan

8,37 TL
Kraliçenin Pireleri

Kraliçenin Pireleri

Tarık Tufan

10,23 TL
Hayal Meyal

Hayal Meyal

Tarık Tufan

7,75 TL
İnsanlar, hayatta en çok parayı umursarmış gibi görünse de aslında öyle değildir. Çünkü insanlar, hayatta en çok toplumda varlıklarını hissettirmek ister. Tarık Tufan, Ve Sen Kuş Olur Gidersin eserinde sobelenmek uğruna olsa da insanlar, varlığımı hissetsin diye ortaya çıkıyordum derken insanların bu dünyada yeme ve içme gibi varlıklarını hissettirmeye de ihtiyaçları olduğunu okurlarına anlatmaya çalışmıştır. İnsanlar, yaşamın gerçeklerini bir türlü kabullenmek istemezler. Çünkü yaşamın gerçekleri o kadar acıdır ki bu acılarla yaşayamayacaklarını düşünürler. Yaşamın gerçeklerinden sıyrılıp, kendilerine huzurlu bir dünya yaratabilmek için kendilerini kandırırlar. Yazarın, insanların yaşamın doğrularının farkında olmasına rağmen kendilerini kandırmak için bir dünya yöntem bulmasını garip karşılaması bundandır.             Hepimiz insanların, yaşadıklarının bilinmesini istemediğini düşünürüz. Yazar ise insanların yaşadıklarının bilinmesini dıştan istemese de içten içe isteyeceğini, çünkü insanların yaşadıklarının bilinmesinin insanı psikolojik olarak rahatlattığını vurgulamıştır. İnsanlar, geçmişten getirdiği acıların üstesinden yarınlarına umutla bakmaya çalışarak gelir. Tarık Tufan, Ve Sen Kuş Olur Gidersin eserinde acılarımı ve umutlarımı hep yarına erteledim. Yarın olunca hayattaki tüm taşların yerine oturacağını düşünerek içimdeki umudu hep büyüttüm derken okurlarına yarınlara umutla bakmayı tavsiye ediyor. İnsanlar, hayatlarındaki tüm acılara buda geçer gözüyle bakmalıdır. İnsan, yaşamış olduğu acılara buda geçmez dediği anda kendisini psikolojik olarak bitirmektedir. Yazar, eserinde insanların ne kadar acı çekerse çeksin her acıda içinde bir umut beslediğini ve bununda Allah’ın insanlara merhametinin bir lütfu olduğunu vurgulamıştır.             İnsan, dünyaya geldikten sonra birçok serüvenden geçerek ömrünü tamamlar ve bu dünyadan göçer gider. İnsanların, hayatlarında yaşamış olduğu bu serüvenlerin hepsi aslında bir hayatı ifade eder. Bu nedenle insanların yaşamları yazarında dediği gibi birçok hayatı ama sadece bir ölümü içinde barındırır. Tarık Tufan, Ve Sen Kuş Olur Gidersin eserinde insanların yaşamlarında hep bir arayış içerisinde olduğunu belirtmiştir. İnsanları yaşamda asıl yoran ise dışa yansıttığı arayışları değil, kendi içinde sakladığı arayışlarıdır.             Tarık Tufan, 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Sosyoloji bölümünde tamamladı. Yazarlığın yanı sıra senaristlikte yapmaktadır.
Yorum Sayısı: 4

Tarık Tufan'ın okuduğum ilk kitabı. O kadar çok cümlenin altını çizdim ki. Sarsıcı bir kitap, kesinlikle okunmalı. "Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez..."

Y
Yeşim Pehlivan  -   05.03.2016

Tarık Tufan denince akla gelenlerin başındadır Ve Sen Kuş Olur Gidersin. Konuşma dili havasında, yalın, kayıp giden üslup burada da karşılar bizi. Tüm kitaplarının okunmasını tavsiye ederim. Cümlelerin altınıda süpürmeyi unutmayınız.

K
Kübra Acar  -   24.02.2016

Fena değil. Dil güzel fakat okumamakta bir eksiklik yaratmaz diye düşünüyorum şahsen.

Z
Zeynep Eriman  -   14.02.2016

Günümüzde insanlar, biz sevdik diyerek çok kolay evlenebildikleri gibi birbirimizi yanlış tanımışız diyerek çok kolay da boşanabilmektedir. Bu iş, atalarımızın, hızlı giden atın boku seyrek düşer işine dönmüştür. Tarık Tufan Ve Sen Kuş Olur Gidersin eserinde yuva kurmanın insan hayatındaki öneminden bahsedilmiş ve yuvası yıkılan bir insanın, yüreğinde oluşan yaranın gelecekteki mutluluğunu nasıl etkileyeceğini çok iyi ifade etmiştir. Bir babanın, yuvasını terk edişinin hikayesini okurken hem...devamını oku

A
Aylin Güneş  -   16.06.2016