Vektör
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

New York'ta yaşayan, bir taksi şoförü olan Yuri Davydov, Amerika'da aradıklarını bulamayıp hayal kırıklığına uğramış bir Rus göçmenidir. 'Amerikan Rüyası'na karşı duyduğu öfke ve nefreti bir eyleme dönüştürme arzusuyla yanıp tutuşurken, hükümeti devirmek isteyen, aşırı sağ eğilimli, iki militanla tanışır. Bu iki terörist, maşa olarak kullandıkları dazlakları devreye sokarak, eski Sovyetler Birliği'nde biyolojik silah yapımında çalışmış olan Yuri'ye, korkunç projesi için gereken malzemeyi sağlar. Böylece 'Sansar Operasyonu' başlatılmış olur.

Öte yandan (Robin Cook'un 6. Kromozom isimli kitabından tanıdığımız) Dr. Jack Stapleton ile Dr. Laurie Montgomery, Manhattan Adli Tıbbı'na gelen iki farklı vaka (şarbondan ölmüş bir tüccar ve öldürülmüş bir dazlak) üzerinde çalışırken, aradaki bağlantıyı fark ederek bilmeceyi çözer ve şehri felaketten kurtarmak için mücadeleye girişirler.
Dr. Robin Cook, kitabının sonuna koyduğu notta özetle şunları söylemektedir:

Günümüzde AIDS, açlık, ekonomik krizler, soğuk savaş, etnik temizlik ve dünyanın aşırı ısınması gibi sorunların arasında, biyolojik terör kendine bir yer açıyor gibi görünüyor. Çünkü, onun küçücük bir tehdidi çok hızlı ve büyük miktarda ölüme neden olabilir. İnsanlık, yıllarca nükleer tehdit altında yaşadı. Şimdi tehdit biyolojiden geliyor.

Vektör: (Tıbbi) Bulaşıcı bir mikrobu bir alıcıdan diğerine geçiren taşıyıcı.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.