Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi
% 2indirim

Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi

  • 28,50 TL27,93 TL

    hopi kampanyası
    1,40 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlk yayınlandığı tarihten beri, gerek mesleki sınavlara hazırlanan kişilerin, gerekse konuyu özet olarak ancak sorular eşliğinde öğreten/öğrenmek isteyen kişilerin tercih ettiği “Başarı Grubu Müfettişlik Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık Dizisi”nın sekizinci kitabı olan bu kitap, her yeni baskısında bir önceki baskısının üzerine ekleyerek ve de gerek kitabı kullanan akademisyenlerden gerekse kitapla sınavlara hazırlanan kişilerden gelen istek, öneri vs.. dikkate alınarak 17. baskısını yapmıştır.

Kitap, iki temel konuyu ayrı ayrı bölümlerde işlemiştir. İlk bölümde Vergi Hukuku sistemi, ikinci bölümde ise Türk Vergi Sistemi incelenmiştir. Kitapta konular incelenirken, çok fazla detaya girilmeden konunu özü anlatılmış ve özellikle de sınavlarda en çok ağırlık verilen gelir vergisi kanunundaki tüm kazanç ve irat unsurları (ticari kazanç, zirai kazanç, serbest meslek kazancı, ücret kazancı, menkul ve gayrimenkul sermaye iradı ve diğer kazanç ve iratlar) tüm özellikleri ve birbiri ile olan bağlantıları örneklerle açıklanmıştır.

Eserin bu baskısında daha önceki tüm KPSS ve idari yargı hakimlik sınavlarında ve diğer kurum sınavlarında çıkmış sorulara yer verilmiştir. Ayrıca, 600 adet nitelikli ve öğretici test sorusu ve klasik sınavlara yönelik sorular da yer verilmiştir.

 

Konu Başlıkları

Vergi Hukukunun Kaynakları

Vergi Hukukunda Yorum

Vergi Hukukunda Süreler

Vergileme Süreci

Vergi Borcunu Sona Erdiren Haller

Vergi Suç ve Cezaları

Türk Vergi Sistemi (TVS)

Gelir Vergisi

Tüm Kazanç ve İratların Tespiti

Kurumlar Vergisi

KDV, MTV, BSMV, VİV, ÖTV

Çözümlü 600 Soru ve Önceki Yıllarda Çıkmış Sorularla


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.