Vergi Uyuşmazlıklarının Çözümünde Kanun Yolları
% 2indirim

Vergi Uyuşmazlıklarının Çözümünde Kanun Yolları

  • 29,75 TL29,16 TL

    hopi kampanyası
    1,46 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Vergi yargısı, vergi uyuşmazlıklarının yargı organları tarafından yargısal usuller çerçevesinde çözümlenmesini konu edinmektedir. Bir davanın açılırken kazanıldığı düşünüldüğünde, davayı açan kişinin uyuşmazlığa ilişkin her türlü noktayı ve çözüm alternatiflerini bilinçli bir şekilde öğrenmesi ve kullanması kendisini sonuca götürecek olan yoldur.

Kitap, mevzuatta ve işleyişte sıkça yapılan değişiklikler nedeniyle takibi zor bir konuda özellikle hukuk devleti olmanın bir gereği olarak kendini savunabilme ve bir işlem karşısında yargı yoluna başvurabilme hakkının doğru ve hızlı bir şekilde kullanılabilmesi açısından özellikle avukatlar için kaynak teşkil etme amacındadır.

Uzlaşma ve pişmanlıktan yararlanma gibi barışçıl çözüm yolları ile taleplerine ilişkin açıklamalar ve dilekçe örneklerinin de yer aldığı kitapta itiraz, temyiz, karar düzeltme olağan kanun yolları ile olağanüstü kanun yolları olan yargılamanın yenilenmesi ve kanun yararına bozma, gerek mevzuattaki ve gerekse uygulamadaki yönleri ile açıklanmıştır.

 

Konu Başlıkları

Türk Vergi Yargısının Genel Esasları

Vergi Uyuşmazlıkları ve Vergi Yargılama Usulü

Türk Vergi Yargısında Vergi Mahkemeleri Kararlarına Karşı Başvurulabilecek Olağan ve Olağanüstü Kanun Yolları


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.