Veri Analizi

Veri Analizi

Excel ve Spss Uygulamalarıyla Birlikte
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Sosyoloji, psikoloji, politik bilimler, kamu yönetimi, sosyal hizmetler, iktisat, işletme, yaşlılık bilimi, suç bilimi vb. sosyal bilimler araştırma tabanlı bilimlerdir. Bu nedenle, istatistik sosyal bilimlerde çok önemlidir. Araştırmacılar veriyi düzenlemek, değerlendirmek ve analiz etmek için istatistiği etkin bir şekilde
kullanmalıdırlar. Eğer araştırmada kullanılacak istatistiksel analizin özellikleri bilinmez yada yanlış anlaşılırsa, araştırmacı verilerden anlamlı sonuçlar çıkaramaz ve hata yapmış olur.

Bu doğrultuda, yığın halinde toplanan verilerin analizinde kullanılacak istatistik programlara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, bu kitapta ele alınan tüm konular araştırmacılara kolaylık sağlaması için Excel 2007 ve SPSS 20 uygulamaları ile yapılmıştır. İstatistiksel analiz konusu oldukça geniş bir kapsam içermektedir. Kitabın hangi konuları kapsayacağı konusunda karar verip bazı tercihler yapmak oldukça güç olmuştur. Bu nedenle, kitap lisans düzeyinde en yoğun kullanılan betimsel ve çıkarımsal istatistiksel analiz tekniklerini ele almıştır.
(Tanıtım Bülteninden)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.