Verim Hedefli Yönetim

Verim Hedefli Yönetim

İş Analitiğinde Esnek Bütçenin Önemi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
"Ya yürütülen faaliyetlerin yarattığı toplam sonucu büyük resimde iş işten geçtiğinde görerek ya da faaliyetleri yürütürken toplam sonuca olan etkilerini iyileştirerek yol alırsınız. Büyük resmin analitik kurgusu, faaliyetlere ait sonuçların verim odaklı iyileştirilmesinde ya da verimsizlik tuzağına düşülmesinde doğrudan etkendir. Analiz lisanı da büyük resmin analitik kurgusu ve veri tabanının tasarımında doğrudan etkendir. Kısaca, işletme yönetiminde başarının anahtarı; analiz lisanıdır."

"İşletme yönetiminde doğrular, her şirketin uzanabileceği 'doğrular' etiketli bir kavanozun içerisinde değildir."

"Rekabetçi pazarlarda, dağıtım kanallarına gücünü tüketiciden alan başka bir deyişle, tüketiciler tarafından aranan markalı ürün ve hizmetlere sahip olan üyeler liderlik ederler."

"Markanın değeri, ekonomik büyüklük yaratma gücü ile ölçülür ve tüketicilerin zihinlerinde açtıkları kredi kadardır."

"Gelecek vaadi olmayan şirketin, değeri de yoktur."

Kitabın, kavramsal bakış ve analitik analizde sıkça yaşandığına şahit olduğumuz kargaşanın önüne geçmekte ve bu sayede işletmelerin sürdürülebilirlik hedefinin verimli büyüme ile sağlandığı günümüz rekabet ortamında ileriye bakarken önlerindeki çukurlara düşmek ya da çukurlara bakarken ileriyi görememek olasılığını önlemekte yol gösterici olacağını umuyorum.
Dr. Reşat Sinanoğlu

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.