Victor Frankenstein’ın Vaka Defteri

Victor Frankenstein’ın Vaka Defteri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Victor Frankenstein, Cenevreli, hali vakti yerinde bir ailenin oğludur. Babasının bütün itirazlarına rağmen Oxford Üniversitesi'de okumak için Londra'ya gelir. Burada tanıştığı şair Perey Bysshe Shelley'nin ateizm ve din üzerine düşüncelerinin de etkisiyle okuldan uzaklaşıp kendini deneylerine adar.

Frankenstein'ın deneylerinin amacı, elektrik akımının yardımıyla ölümü alt etmektir. Yeni ölmüş genç bir tıp ögrencisinin bedenindeki "yaşamsal öz"ü yakalayarak onu yeniden hayata döndürdüğünde, bu zaferinin sonuçlarını kestiremeyecek kadar heyecanlanır. Hayat verdiği bu canlının eylemlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalacağını hesap etmemiştir.

Peter Ackroyd, her zamanki gibi Londra'nın 19. yüzyıldaki karanlık ve kasvetli havasını son derece canlı bir biçimde gözler önüne seriyor.
Victor Frankenstein'ın Vaka Defteri, Perey Bysshe Shelley'nin yanı sıra Lord Byron, John William Polidori, William Godwin, Mary Shelley ve Samuel Taylor Coleridge gibi, dönemin önde gelen edebiyatçıları ve düşünürlerini de daha yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Mary Shelley'nin ölümsüz eseri Frankenstein'a bir saygı duruşu niteliğindeki bu romanı gözünüzü kırpmadan okuyacaksınız!

Yorum Sayısı: 1

ÇOK İLGİNÇ TIBBİ DENEYLER VAR . KUZEY AVRUPADAN BAŞLAYIP CENEVREYE KADAR UZANAN BİR KONUSU VAR . ALPLERDEKİ GÖL KISMINDAKİ TEKNE MACERASI BAYA GERİYOR OKUYUCUYU .OKADAR TAKİPTEN SONRA . GÜZEL KİTAP .TAVSİYE EDERİM .

M
Murat Haşhaş  -   26.02.2016