Viyana Valsi
% 31indirim

Viyana Valsi

  • 22,00 TL15,18 TL

    hopi kampanyası
    0,76 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

18. yüzyıl, müziğin ve sahne ışıklarının büyüsü altında, efsanevi bir aşka ev sahipliği yapmıştır. Otuz yaşındaki Wolfgang Mozart, genç, İngiliz soprano Anna Storace ile, hayatta kendini en mutlu hissettiği yerde, sahnede tanışır. En kıymetli hazinesini, notalarını onunla paylaşır. Aralarında engellenemez bir şekilde büyüyen ve Mozart’ın müziğinde yankılanan aşkın yaşanması ise yasaktır. Çünkü ikisi de başka insanlarla evlidirler. Onlar için, dünya üzerinde buluşabilecekleri tek yer, Mozart’ın, Anna söylesin diye yazdığı aryalardır.


“Bu duygu dolu ve Vivien Shotwell’in yetenekli kaleminden çıkmış şiirsel hikâyeyi okurken, hem sahne dünyasının sihirli atmosferinde kaybolacak hem de tarihin önemli bir dönemine şahitlik edeceksiniz.”


- Publishers Weekly


Yorum Sayısı: 1

Viyana Valsi'nin ciltli oluşu ve kapak resmindeki romantik izler, ilk bakışta çekici gelen yanlarından. Biraz klasik müziğe ilgiliyseniz, 18.yüzyılda, müziği ve sahne ışıklarının büyüsü altında Mozart'ın dünyasına konuk olmak ve dönem kıyafetleri içerisinde valse kalkmak isterseniz, bu şiirsel yolculuğa davetlisiniz. Elinizde fazla sürüklenmeden bir çırpıda bitirebileceğiniz kitaplardan biri Viyana Valsi.

Ç
Çağla Çıbuk  -   27.04.2016