• Wright Kardeşler% 20indirim
    Wright Kardeşler
    Wright Kardeşler

Wright Kardeşler

  • 24,00 TL19,20 TL

    hopi kampanyası
    0,96 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İki Pulitzer ödüllü yazar David McCullough, dünyaya uçmayı öğretmiş cesur kardeşlerin çarpıcı hikâyesinin ardındaki gerçeği anlatıyor: Wilbur ve Orville Wright.

 

1903 yılının bir kış gününde, Kuzey Carolina’nın ücra Outer Banks Bölgesi’nde, Ohiolu iki erkek kardeş, Wilbur ve Orville Wright tarihin gidişatını değiştirdi. İlk ağır, motorlu ve pilot taşıyan makineyle uçuş çağı başladı.

Bu adamlar kimdi ve uçmayı nasıl başarmışlardı?

Wilbur ve Orville, ticari başarıyı yakalamış iki eğitimsiz bisiklet tasarımcısı olmanın çok ötesinde, yetiştirilme tarzlarına dayanan olağanüstü cesaret ve azim sahibi, çok çeşitli entelektüel ilgi alanlarına ve bitmek tükenmek bilmeyen bir meraka sahipti. Yaşadıkları evde ne elektrik, ne de su tesisatı vardı. Ama babaları tarafından temin edilmiş bolca kitap bulunuyordu ve asla okumaktan vazgeçmediler.

Birlikte çalıştıkları zamanlarda, üstesinden gelemeyecekleri hiçbir problem yoktu. Wilbur şüphesiz bir dâhiydi. Orville çok ender görülen bir mekanik beceriye sahipti. Eğitimlerinin lise düzeyinde kalması, çok az paralarının olması ve yüksek yerlerde tanıdıklarının olmaması onları uçuşa geçmek konusundaki hayallerinden asla vazgeçirmedi. Hiçbir şey, hatta her seferinde yeni icatlarına kalkıştıklarında göze aldıkları ölüm tehlikesi bile bunu yapamadı

Amerikalı ünlü tarihçi ve yazar David McCullough, Wright Kardeşlerin hikâyesini belgesel tadında okuyacağınız bu kitapta anlatmak için, kişisel günlüklerin, not defterlerinin ve binden fazla şahsi aile arası yazışmasının da içinde bulunduğu Wright belgelerinin geniş zenginliğinden ve kız kardeşleri Katharine’in pek bilinmeyen katkılarından yararlanıyor.


Yorum Sayısı: 12

"İnsanlığın en büyük hayalini gerçekleştirdirler: Uçtular"

M
Murat Deniz  -   09.03.2016

Harika bir biyografi , harika kardeşler , harika bir yazar. Bekletmeyin bu kitabı , alın okuyun !

Y
Yaren Akgül  -   13.04.2016

Kapağı ve iç tasarımı orijinal kitapla aynı. Çevirisi de güzel. Sadece havacılık merakı olanlar için değil teknoloji, bilim, cesaret öykülerini seven herkes için nefis bir kitap. Uçak denen o mucizevi tarihsel kırılmayı harika anlatmış David McCullough. Bilhassa ilk gençlk yaşları için ufuk açıcı.

M
Murat Soykan  -   16.02.2016

umudunu kaybedenler için çok güzel motive edici bir kitap, tavsiye ediyorum

Y
Yaren Akgül  -   01.05.2016

Kitabı bir cümle ile açıklamak gerekirse : "İnsanlar hayallerinin peşinden gitmelidir. "

A
Aysun Gezer  -   23.03.2016

Tüm olumsuzluklara rağmen hayallerinden asla vazgeçmediler.Ölümü bile göze aldılar.

B
Beyza Kübra Demirci  -   23.03.2016

amaca giden her yol mübahtır sözünü anlatan kitaptır.

G
Gamze Nur Celen  -   22.03.2016

Hedeflerinden ve hayallerinden asla vazgeçmemenin bir örnek kitaplarından biri

C
Ceren Solmaz  -   10.03.2016

hayaleri gerçekleştirmek için önüne çıkan her engele karşı dik dur ve hayalinin peşinden git

S
Sıla Çakmak  -   09.04.2016

Biyografi okumayı pek sevmeyen insanlara bile harika gelecek bir kitap. İki kararlı insanı ve onlara destek olan bir aileyi, böyle bir birlikteliğin ne kadar harika bir sonuç getireceğini anlatıyor.

E
Edanur Adalıoğlu  -   30.05.2016

İnsanların imkansız dediği şeyi yaptılar ve 'de imkansızı başardılar,onlara bunları söyleyenlere pişman ettirdiler gerçekten sürükleyici ve güzel bir başyapıt olmuş.

A
Anıl Dede  -   18.05.2016

Kitap harikaydı çok sevdiğim birinin tavsiyesiyle almıştım hiç biyografi tarzı bir kitap okumamıştım ama enfesti yaptıkları şeyler bir amaç uğruna elinden gelen her şeyi yapmaları hemen almalısınız!

İ
İkranur Aydoğdu  -   06.08.2016