X Kuşağı
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Bizler mahallemizde küçük hayatlar yaşıyoruz; marjinalize olmuşuz, katılmayı reddettiğimiz şeylerin haddi hesabı yok. Sessizlik istemiştik, artık bu sessizliğe sahibiz. Buraya geldiğimizde suratlarımız ergenlik sivilceleriyle ve çıbanlarıyla kaplıydı, bağırsaklarımız öyle bir düğümlenmişti ki bir daha görevlerini yerine getiremeyeceklerinden korkuyorduk. Fotokopi makinelerinin yaydığı koku yüzünden, White- Out kokusu yüzünden, evraklardan yayılan koku yüzünden ve karşılığında ufacık bir alkış alacağımız ama başarmak için kendimizi parçaladığımız o zorlu işlerin altından kalkmak için harcadığımız çabanın bitmek bilmeyen stresi yüzünden bütün sistemlerimiz iflas etmişti. Alışverişle yaratıcılığı birbirine karıştırmamıza, sakinleştirici alıp cumartesi gecelerini video dükkanlarından kiraladığımız kasetleri seyrederek geçirirsek herşeyin yoluna gireceğini sanmamıza neden olan baskılara maruz kalmıştık. Fakat artık çölde yaşıyoruz ve herşey çok ama çok daha güzel."

Yeni "yitik kuşağın", 1960'lı yıllarda doğanların romanı... Toplumsal değişimin açtığı yaralar ve kıyamet senaryolarının ortasında yaşanan bir gençlik... Bu kaostan kurtulmak için kaçabilecekleri tek yer var; çöl. Son sığınakları çöl aynı zamanda onların tüm geçmişleriyle hesaplaşmalarının da mekanı...

"X Kuşağı" yalnızca 80'li yılların gençliğini anlatan kült bir roman değil, aynı zamanda yüzyılın sonunu tüm gerçekleriyle yansıtan bir kitap.


Hey Nostradamus!

Hey Nostradamus!

Douglas Coupland

12 TL
Oyuncu 1

Oyuncu 1

Douglas Coupland

14,58 TL
Mikroserfler

Mikroserfler

Douglas Coupland

15 TL
Komadaki Sevgilim

Komadaki Sevgilim

Douglas Coupland

2,43 TL
Eleanor Rigby

Eleanor Rigby

Douglas Coupland

7,5 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.