Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil
% 25indirim

Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil

  • 9,00 TL6,75 TL

    hopi kampanyası
    0,34 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir gün tek başına.


Hayat üzerine hayaller kurarak,


Hayatının yönünü ve yolunu ararken,


Kim olduğunu ve ne istediğini düşünürken,


"Kendime yeni bir ben lazım" dersen,


İyi bir kitap çok şeyi değiştirebilir!


"Yeni başlayanlar için başarı"yı anlatan bu kitap, Sekman'ın ilk çalışmasıdır. Hayatının yönünü ve yolunu arayanlara, çıkmaz sokağa girmiş olanlara, kim olduğunu ve ne istediğini bilmek isteyenlere kılavuzluk edecek bir başarı haritasıdır.


Şu hayatta ait olduğunuz yeri bulmanız için...


Her şey Seninle Başlar!

Her şey Seninle Başlar!

Mümin Sekman

7,5 TL
Her Şey Beyinde Başlar

Her Şey Beyinde Başlar

Mümin Sekman

7,5 TL
Kişisel Ataleti Yenmek

Kişisel Ataleti Yenmek

Mümin Sekman

7,5 TL
Limit Sizsiniz!

Limit Sizsiniz!

Mümin Sekman

7,5 TL
Hayat Bilgesi

Hayat Bilgesi

Mümin Sekman

9,38 TL
İnsan İsterse

İnsan İsterse

Mümin Sekman

6,75 TL
Kesintisiz Öğrenme

Kesintisiz Öğrenme

Mümin Sekman

6,75 TL
Kişisel Ataleti Yenmek

Kişisel Ataleti Yenmek

Mümin Sekman

7,42 TL
Limit Sizsiniz!

Limit Sizsiniz!

Mümin Sekman

4,42 TL
Başarı Bilimi

Başarı Bilimi

Mümin Sekman

11,25 TL

            İnsanlar, yaşamlarında sabit olarak kalmayı sevmezler. Kendilerini şu an bulundukları konumlardan daha iyi konumlara taşımak isterler. Bunun için koyduğu hedefleri doğrultusunda ilerlerken yanlış yola girmemek için rehbere ihtiyaç duyarlar. Bu rehber, yola çıkmış insana doğru yolu gösteren harita gibi insanlara hedeflerine varacakları doğru yolu gösterir. Ancak insanların bu rehberlerden istifade edebilmesi için ilk önce kendini şu an bulunduğu konumdan, başka konumlara taşımaya karar vermesi gerekir. Mümin Sekman, Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil eserinde haritalar yolculuğa çıkmış insanların işine yarar. Yola çıkmadıysanız haritalar hiçbir işinize yaramaz. Çünkü haritalar sizi bir yere götürmez, sadece yolunuzu şaşırmanızı önler diyerek okurlarına, hedefe varabilmek için o hedefe doğru harekete geçmek gerekir. Aksi takdirde ömür boyu hedeflerinize varamaz ve yerinizde sayarsınız. Bunun içinde hayatta sabit kalmamalı, devamlı hareket halinde olmalısınız uyarısında bulunmuştur.

            İnsanlar, yaşamadan öğrenemez derler. Aslında bu tembel insanların bir uydurmasıdır. Çünkü okumayı sevmeyen insanlar, bir insana ancak yaşamın her şeyi öğretebileceğini iddia ederler. Mümin Sekman, Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil eserinde yaşamadan öğrenilmez felsefesini, öğrenmeden yaşamayı seçen insanlar geliştirmiştir diyerek okurlarına, bunun ancak tembellik olduğu gerçeğini göstermeye ve onların bu konuda yanılgıya düşmelerini önlemeye çalışmıştır. Yazar, eserinde kitapların, insanların dünyasına onların yaşama bakış açısını değiştirerek etki ettiğini, ancak bu etkinin meydana gelebilmesi içinde üç unsurun mutlaka bir arada olması gerektiğini vurgulamıştır. Bu üç unsur ise yazara göre doğru kitap, doğru okur ve doğru zamandır.

            Başarı, insanların doğarken yanlarında getirdiği bir şey değildir. Bu hayatta yemeyi, içmeyi, tuvalete gitmeyi, okumayı ve yazmayı öğrenen insan, başarılı olmayı da Mümin Sekman, Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil eserinde belirttiği gibi öğrenir. Yazar, dünyadaki en zeki insanın nasıl başarılı olunacağını öğrenen insan olduğunu belirterek okurlarına başarılı olmanın nasıl öğrenileceği konusunda yolu da göstermiştir. 

Mümin Sekman, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kişisel gelişim uzmanı olan yazar, kişisel gelişim ve sosyal başarı türlerinde edebiyat dünyasına eserler kazandırmıştır. Yazarın hayattaki en büyük amaçlarından birisi bireylerin kendini geliştirmesini sağlamaktır.

Yorum Sayısı: 1

Toplum yapısını inceleyerek şöyle bir düşündüğümüz zaman insanların, kendilerini tanımadan bir robot gibi programlanmış hayatlar yaşadığının farkına varırız. Okul bittikten sonra askere giderim, askerlikten sonra bir işe girer, evlenir ve çoluk çocuk sahibi olurum. Sonrasında ise hayat akar gider. Mümin Sekman, Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil eserinde asıl anlatmak istediği yaşamın bu kadar basit olmadığıdır. Yazara göre insanlar, yaşamlarını sorgulamalı ve kendilerini tanıyarak...devamını oku

K
Kadir Duru  -   16.06.2016