Ya Cumhuriyet ya da Ümmetçi Diktatörlük

Ya Cumhuriyet ya da Ümmetçi Diktatörlük

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1941 tarihinde Osmaniye'de doğdu. İlk ve Orta Okulu burada okuduktan sonra İstanbul Kuleli As. Lisesi'ne girdi. Burayı bitirdikten sonra tahsiline Ankara'da Kara Harbokulu'nda devam etti. Bu süreç içerisinde 21. Mayıs 1963 tarihinde Albay Talat Aydemir'in ihtilal girişimine katıldı. Başarısız olan hareket sonrasında tutuklanarak idamla yargılandı ve sonrasında beş sene ağır hapis cezası ile cezalandırıldı. Çeşitli tutuk evlerinde yattıktan sonra Ağustos 1966 tarihinde tahliye oldu.


Başta TRT olmak üzere çeşitli işlerde çalışarak 1998 yılında emekli oldu.
Haziran 1968 devrimci hareketlerinde başta Deniz Gezmiş Ve Mahir Çayan olmak üzere dönemin öğrenci önderleri ile birlikte eylemlere katıldı.


Kasım 1969 yılında üç arkadaşı ile beraber Filistin Devrimci Hareketine katılmak üzere Filistin'e gitti. Orada önce üç ay Ürdün'de Demokratik Halk Kurtuluş Ordusu'nda, daha sonra Suriye'de El Saika örgütünde, 1970 eylül'üne kadar da Güney Suriye ve Lübnan'da bulundu.


Ülkeye döndükten sonra birçok yerel gazetede siyasal yazılar yazdı.


2003 yılında anılarını içeren “Ölümü Paylaştılar Ama!” isimli kitabı yayınlandı. Daha sonra siyasi görüşleri “Sol Geç Olmadan” ve “ Cumhuriyet İçin” adlı kitaplarda toplanarak yayınlandı. Halen bazı İnternet sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.