Ya Muhammed Ali Bu Mum Söndürülmeseydi
% 31indirim

Ya Muhammed Ali Bu Mum Söndürülmeseydi

  • 14,00 TL9,66 TL

    hopi kampanyası
    0,48 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 iş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mehmet Dilber, 1 Ocak 1947 yılında Erzincan'ın Çamlıca köyünde doğdu. Öğreniminin bir kısmını kendi köyünde, amcazadesi olan öğretmeni Hasan Tok'tan aldı. Ortaokul'u İstanbul'da dışardan sınavlara girerek bitirdi. İstanbul'da ticaretle uğraştıktan sonra 1998'de emekli oldu. Halen İstanbul'da ikamet eden Mehmet Dilber evli ve iki çocuk babası olup, Almanca biliyor.


14 yaşında, "Hazırsın Hızır Yetiş Darımıza"  adlı ilk şiirini yazdı. Devamında, 102 şiiriyle edebiyatımıza girmiş oldu. Alevi ve İstam kültürünü araştırıp incelemek O'nun en çok ilgisini çeken konular oldu.


Elinizdeki "Ya Muhammed Ali Bu Mum Söndürülmeseydi" adlı kitabı ilk eseridir. Kitapta ele alınan konular belgeli ve tarihlidir.


Mehmet Dilber: M.S. 1069 yılında Azerbaycan'ın Harzem diyarından gelerek Anadolu'ya yerleşen, Hormek Aşireti'nin ata babası, 1071 Malazgirt Savaşı'nda Selçuklu Padişahı Alparslan'ın ordu komutanlarından, Erzincan'da beylik kuran ve uzun müddet ordu komutanlığı yapan Mehmet Pehlivani El Harzemi'nin 29. kuşaktan torunudur.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.