Ya Sosyalizm Ya Barbarlık
% 18indirim

Ya Sosyalizm Ya Barbarlık

  • 12,00 TL9,84 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Kapitalist Küreselleşme, makine teknolojisinin yerini almakta olan bilgi yoğun teknolojilerin üretimde yarattığı dönüşümlere kapitalizmin kendini uyarlamasıdır.

Bilgi Yoğun Teknolojilerin canlı emeği üretimden uzaklaştırıyor oluşu, emeğin toplumsal biçimi olan değerin inkar sürecini başlatmıştır. Bilgi yoğun teknolojiler değer ötesi üretimin ütopik bir kurgu değil, fakat bugünün pratiğinde gerçekliğe dönüşmekte olan, bilimsel bir öngörü olduğunu kanıtlamaktadır.

Bilgi Yoğun Teknolojiler, sınıfsız toplumun, yani komünizmin (sosyalizmin) üstünde yükselebileceği maddi-teknik temelin yaratılmasının başlangıcıdır. Komünizmin (sosyalizmin) gerçek teknolojik altyapısı daha yeni yeni ortaya çıkmaktadır.

Kapitalizmin içinde uç veren toplumsal devrim, eğer siyasal devrimle ve onu izleyen doğru siyasal müdahelelerle önü açılmazsa, belli bir noktadan daha öteye gidemez. Toplum kendi kendini yiyip bitiren bir barbarlık mecraında yıkıma doğru sürüklenir.

İnsanlığın Barbarlığa doğru sarhoş gidiş mecrasından kurtarılması, dünya tarihsel yürüyüşün en önemli üretici güç olanı insanı kollayan bir yolda hazlandırılması, birleşmiş işçilerin yeterli ağırlıktaki coğrafyalarda sosyalist devrimi başlatarak dünyanın gidişine el koymalarna bağlıdır.

Komünist Siyaset, her durumda, barbarlığa karşı uygarlığı yükseltmeye, yığınları mevcut durumdan hareketle daha ileriye doğru taşımaya, gerçek mücadelenin içinde yarını bugünden kurmaya çağrılıdır.
(Arka Kapak)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.