Yaban Koyununun İzinde
% 19indirim

Yaban Koyununun İzinde

  • 27,00 TL21,87 TL

    hopi kampanyası
    1,09 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Japonya hakkındaki tüm bildiklerinizi unutun... Haruki Murakami’nin yarattığı, insanların tek bir kimono görmeden, meslekleri için ter döktükleri, aşırı içtikleri ve dağılmış evliliklerin girdabında sürüklendikleri dünyaya girin. Bu değişik, unutulmaz öykünün yirmili yaşlarındaki kahramanı, çok ünlü bir dedektifin küçük erkek kardeşi ya da en azından Japon kuzeni olabilir pekâlâ. Kadınlarla ilişkileri ve kadın kulağına duyduğu aşırı ilgi yüzünden başının derde girmesi yetmiyor, bir de sırtında krem rengi bir yıldızı olan esrarengiz koyunun peşine düşmek zorunda kalıyor. Tokyo’nun kent kargaşasında bir sağ kanat politikacısının geniş malikânesine, oradan da uzak Hokkaido Adası’nın buz gibi ıssızlığına sürükleyen bu kitap, Japonya’nın önde gelen romancısından unutulmaz, büyüleyici, heyecan dolu ve gizemli bir öykü. "Rüyaların, sanrıların ve inanılmaz bir hayal gücünün, eldeki somut ipuçlarından çok daha önce geldiği, postmodern bir dedektif öyküsü." -Publisher Weekly-


Kadınsız Erkekler

Kadınsız Erkekler

Haruki Murakami

14,58 TL
Sahilde Kafka

Sahilde Kafka

Haruki Murakami

31,59 TL
Sputnik Sevgilim

Sputnik Sevgilim

Haruki Murakami

15,39 TL
İmkansızın Şarkısı

İmkansızın Şarkısı

Haruki Murakami

21,87 TL
Koşmasaydım Yazamazdım

Koşmasaydım Yazamazdım

Haruki Murakami

12,96 TL
1Q84

1Q84

Haruki Murakami

44,55 TL
Uyku

Uyku

Haruki Murakami

28,35 TL
Zemberekkuşu’nun Güncesi

Zemberekkuşu’nun Güncesi

Haruki Murakami

31,59 TL

Haruki Murakami, Yaban Koyununun İzinde eserini okurken koyunun peşine takılmamak için özel bir gayret içerisine girerek boşa çaba sarf edip, kendinizi yormayın. Çünkü yazar, bir şekilde sizi koyunun peşine takmayı başarıyor ve siz, ancak koyunun peşine takıldıktan sonra bunun farkına varabiliyorsunuz. Yazarın, bu eseri pagan dininin inanç sistemi hakkında bilgiler içeriyor olup, bu dine her ne kadar yabancı olsanız da hikayeyi bir şekilde benimsiyorsunuz. Bu eser, okurken hoş vakit geçirebileceğiniz ve keyif alabileceğiniz akıcı bir dille kaleme alınmıştır.

            Yazarın, bu eserinde ele aldığı hikaye, fantastik tarzda kaleme alınmış bir hikaye olup, yazar, bu eseri ile edebiyat alanında her tarzda başarılı eserler kaleme alabileceğini adeta ispatlamış oluyor. Bazı insanlar için kendi halinde, kaçana, göçene karışmaz derler ya bu eserde kendi halinde fantastik bir eserdir. Yazarın, diğer eserlerini okumuş olanlar, sahip olduğu felsefi, siyasi ve tarihi bilginin ne kadar derin olduğunu çok iyi bilirler. Haruki Murakami, Yaban Koyununun İzinde eserinde de sahip olduğu bu derin bilgiyi karakterleri üzerinden hiç acele etmeyerek başarılı bir şekilde okurlarına aktarıyor ve onların, ufuklarını açıyor. Yazar, bu eserinde gerçek ve gizemi çok iyi harmanlayarak ortaya ilginç fantastik bir hikaye çıkarmıştır. Ayrıca eser içeriğinde Japon kültürüne ait önemli bilgiler barındırmaktadır. Yazarın, eserinde akıcı bir dil kullanmasına rağmen okurlar, konuyu anlamakta yine de zorlanabilirler.

            Haruki Murakami, Yaban Koyununun İzinde eserini okurken konuyu ilginç bulmayarak bir anda sıkılıp, eseri okumayı bırakmayı düşünebilirsiniz ama yazarın, içinize salmış olduğu merak bu düşüncenizi gerçekleştirmenize izin vermiyor. Aslında yazarın, bu eserinde ele aldığı konuyu anlamanın kolay bir yolu var. O da tüm bildiklerinizi eseri okurken unutarak tamamen eserin içeriğinde yer alan dünyaya girmenizdir. Bu eserin konusunu sıradan bularak okumamak ise esere karşı haksızlık olur. Çünkü okurlar, bu eserde konudan ziyade yazarın, genel kültür birikiminden faydalanmayı hedeflemelidir.

            Haruki Murakami, 1949 yılında Kobe’de dünyaya gelmiştir. Klasik drama eğitimi gören yazar, Japon halkının en gözde ve en çok değer verdiği yazarlar arasındadır. Eserleri, dünyada birçok dile çevrilmiştir. 

Yorum Sayısı: 1

Bu Murakami'nin okuduğum ilk kitabıydı. Dili gerçekten çok hoşuma gitti. Diğer kitaplarını da takip edeceğim.

C
Coşkun Aydın  -   26.02.2016