• Yabana Doğru% 31indirim
    Yabana Doğru
    Yabana Doğru

Yabana Doğru

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yabana Doğru toplum tarafından onaylanmış bir hayat idealini yansıtan tüm ölçütleri bir kenara bırakarak doğada yaşamaya giden genç bir adamın gerçek yaşam öyküsü. Sean Penn tarafından Eddie Vedder’ın unutulmaz müzikleri eşliğinde sinemaya da uyarlanan ve En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oskar adayı da olan Yabana Doğru, insanın arayışlarını, toplumun tuzaklarını, bireyin çıkmazlarını ve yaşadığımız hayatları bizlere sorgulatacak, akıllardan kolay kolay silinmeyecek gerçek bir öykü. Christopher McCandless, banka hesabındaki 25,000 doları bir hayır kurumuna bağışladı, arabasını çölün ortasında bırakıp sahip olduğu şeylerin çoğundan kurtuldu ve cüzdanındaki tüm parayı yakarak yola koyuldu. Alaska’ya gitti ve doğada tek başına olmanın türlü zorlukları karşısında yılmadan, kendinden başka kimseye tabi olmayacağı alternatif bir yaşam arayışına çıktı. Paradan, kariyerden, ailevi sorumluluklardan, toplumsal yükümlülüklerden uzakta kendi yaşamını kendi kurmayı seçti. Dört ay sonra, çürümeye yüz tutmuş cansız bedeni bir geyik avcısı tarafından bulunacaktı. "Birbirimizi yeniden görene değin aradan çok uzun zaman geçebilir. Ama Alaska’dan tek parça dönebilirsem, benden haber alacağına emin olabilirsin. Sana önerdiğim şeyi tekrarlamak istiyorum; yaşam tarzında köklü bir değişiklik yapmalı, daha önce hiç duymadığın ya da yapmakta kararsız kaldığın türden şeylerin tamamını yapmaya başlamalısın. Çoğu insan onları mutsuz eden koşullarda yaşıyor ve gene de bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorlar. Çünkü güvenli, rahat, rutin bir hayata koşullanmış durumdalar. Tüm bunlar huzur veriyor gibi görünse de insanın içindeki maceracı ruh için kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum. İnsanın yaşama arzusunun özünde macera tutkusu yer alır. Yaşamın keyfi yeni deneyimlerde yatar, bu yüzden sürekli değişen bir ufuktan daha büyük keyif olamaz." "Yaşadığım bu hayat benim seçimim."

Yorum Sayısı: 3

Sıkıldıkça açıp izlediğim, beni dinlendiren ve mutlu eden film 'Into The Wild' ın kitabı...

B
Burcu Balaban  -   02.02.2016

Kitabın konusu beni öylesine cezbetmişti ki, elimdeki kitap bitince hemen okumaya başladim. Filminin ismini de daha önceleri duymuştum. İlk başlarda Christopher'e hayran oldum lakin sonradan ailesiyle problemleri olsa dahi -ki kitapta yazdığı kadarıyla bunlar da aşılamayacak problemler değilmiş- bu şekilde çekip gitmesini doğru bulmadım. Kitapta okurken zorlandığım tek kısım, yazarın kendi maceralarını anlattığı bölüm oldu. Bunun haricinde kitap çok güzel, filminin de kitabı kadar güzel...devamını oku

M
Mine Sor  -   24.05.2016

Başarılı bir geleceği,toplum tarafından onaylanmış kabul görmüş yaşam tarzını bir kenara bırakıp doğada yaşamaya giden Christopher McCandless'ın hikayesi 'yabana doğru' ilk başta belki kulağa hoş geliyor bu fikir ama okumaya başladıktan sonra kızıyorsunuz böyle radikal bir karar veren birinin kendini ölüme götüren tedbirsizliklerine.Ayrıca Sean Penn tarafından filme çekilip müziklerini Eddie Vedder yapmıştır.Kitaptan sonra izlenip,dinlenebilir.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016