Yabancı Dil Öğretimi Teknolojisi

Yabancı Dil Öğretimi Teknolojisi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Eğitim Fakültelerinde "Eğitim Teknolojisi" ve "Materyal Geliştirme" konuları giderek önem kazanmaktadır. Ancak bu konularda yazılmış yapıt sayısı ne yazık ki azdır. Özellikle "Yabancı Dil Eğitimi" izlencelerinin uygulanmasına ilişkin öncü ilkeler ve araç gereç bilgileri öğretmenler için önemli kaynaklar olacaktır.

Eğitim Fakültelerinin izlencelerinin merkezileştirildiği bu düzen içinde belli dersler için belli kitapların arandığı doğrudur. İzlenceler sürekli değişebilir, fakat "İzlence Geliştirme", "Eğitim Teknolojisi", "Gereç Geliştirme" konularının gündemden düşmesi söz konusu değildir. Ne var ki bilim, teknoloji ve hayatın istemleri doğrultusunda anlayışlarda ve kitaplarda bazı değişikliklerin olması kaçınılmazdır.

Bu kitap bu anlayış içinde genelde bütün "Materyal Geliştirme" konusunda, özelde ise "Yabancı Dil Materyalleri"nin geliştirilmesi konusunda yardımcı olmak için yazılmıştır. Hızla yabancılaşan bilim dili karşısında kitabın dili oldukça özleştirilmiş Türkçedir ve bazı yeni sözcük arayışlarında da bulunulmuştur.
(Arka Kapak)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.