Yabancılar İçin Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler Sözlüğü
% 13indirim

Yabancılar İçin Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler Sözlüğü

  • 31,00 TL26,97 TL

    hopi kampanyası
    1,35 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Türkiye’de anadili olarak Türkçe öğretimi için sözlükler bulunmasına rağmen yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde sözlük çalışmaları yetersiz kalmıştır. Bu da yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde sözlük çalışmalarına acil ihtiyaç olduğunu ortaya koymaktadır.

Yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde sözlük çalışmalarının nasıl bir yöntem üzerine oturtulacağı, hangi sınırlar çerçevesinde ve hangi hedefler doğrultusunda belirleneceği, hangi şartlara ve ortamlara ihtiyaç duyulacağı ayrı bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Anadili olarak Türkçe öğretiminde söz varlığı belirleme çalışmalarında yazılı dilden elde edilen veriler üzerinde çalışmalar yapılırken yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde söz varlığı belirleme çalışmalarında hangi verilerin üzerinde çalışılması gerektiği de apayrı bir konudur.

Yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde (YDTÖ) hangi düzeyde hangi sözcüklerin öğretilmesi gerektiği ve bu sözcüklerin nasıl oluşturulacağı konusunda yeterli ve geniş çaplı bir çalışmaya rastlanmamıştır.

Bu sözlüğün amacı, yabancıların Türkçe öğrenirken sözcük dağarcıklarını artırmanın yanı sıra yeni sözcük öğrenimini geliştirmenin etkili bir biçimde nasıl yapılacağını göstermektir.

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.