Yabancılar

Yabancılar

Dünya Dışı Zeki Varlıklarla Temas Kurabilir miyiz?
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Eğer basit yaşam biçimleri evrenin her yanında genelse, başka yerlerde zeki varlıklar gelişmiş olabilir mi ve onları arayıp bulabilir miyiz? İkisi de astronomi ve fizik alanlarında bilgi ve araştırma deneyimine sahip, bir baba-oğul bilim adamı ekibi, bize dünya dışı varlıklara ait uygarlıklar ve bizim onları bulma girişimlerimiz hakkında en modern yanıtları veriyor. Eğer varlarsa neden temas kuramıyoruz? Onlar çekingen mi davranıyorlar yoksa kendilerini bildirmeye güçleri mi yetmiyor? Yabancılar tarihten önceki devirde bizi ziyaret ettilerse şimdi biz bir iadeyi ziyaret için gecikmiş mi oluyoruz? Onca çok UFO gözlemini yanlış diye dikkate almasak bile dört milyon Amerikalının yabancılar tarafından kaçırılmış oldukları iddiasını nasıl açıklarız? İlerisi için bilimsel bir UFO'lar incelemesi yapılmasını gerektirecek bir durum var mıdır?

Bu sorulara yanıtlarında, Yabancılar bizi uzmanlaşmış olmayan bilginin gerektirdiği dille bilimin çok uç noktalarına götürüyor. Yazarlar, "Drake Denklemi"nin, başka gezengenlerdeki yaşamın gizlerini çözme araştırmasında evrenbilimin nasıl da en güçlü aracı olmaya başladığını açıklarken, bize ortaya konmuş araştırma sanatının durumu hakkında büyüleyici ve dengeli bir rapor vermek için, konu ile ilgili bilimsel kanıtın tamamını titizlikle inceliyorlar. Bu, elbette, astronomik bilgi ile, tüm zamanların en büyük bilimsel araştırmasının en olduğu hakkıda düşünmeyi kışkırtan felsefi yansımanın eşsiz bir birleşimidir.

"Dünya dışı yaşam için araştırma üzerine yürekli, iyimser bir konuşma... Tamamıyla bilimsel bir perspektiften... Bu güzel kitabın yazarlarının zapt edilemez ruhları en iyi kendi sözcülerinde betimlenmiş: 'Nasıl da olağanüstü bir karşı çıkış! SETİ ne kadar soylu bir çaba."
- Kirkus Reviews

"Bu kitap 21. yüzyıl bilim adamları için Büyük Sorular'dan birinin ne olacağı hakkında yeni ve işinin içyüzünü kavrayan bir analiz. Bu kitapta, bu konu için onca yaygın olan yüzeysel ele alış biçiminin tersine, zihinsel derinlik çok büyük. Baba ve oğul Clark, inanılabilir olandan çok daha gizemli bir konuya dikkatle eğildikleri için kutlanmalıdır. Bu kitapta Clark'lar bize, düş gücümüzün ne denli sınırlı olduğunu ve yaşadığımız evrenin akla egzotik olabileceğini anımsatıyorlar."
- Frank Drake, Seti Enstitüsü Direktörü
(Arka Kapak)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.