Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Değerlendirilmesi
% 2indirim

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Değerlendirilmesi

  • 29,90 TL29,30 TL

    hopi kampanyası
    1,47 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanun ile yabancıların Türkiye’ye girişleri; Türkiye’de kalışları; Türkiye’den çıkışları; Türkiye’den uluslararası koruma talep eden yabancılara sağlanacak korumanın kapsamı ve uygulanması konuları düzenlenmiştir.

Ayrıca, göç sorunlarının etkin yönetimi açısından, dünyadaki örnekleri gibi, görev alanına yönelik strateji ve güncel politikaları geliştirip uygulayan, insan hakları odaklı, nitelikli personel ve sağlam bir maddî alt yapıyla donanmış kurumsal yapılanmaya ihtiyaç duyulduğundan Kanun ile göç yönetiminden sorumlu olacak İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kurulmuş ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlulukları düzenlenmiştir.

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak 29 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun Değerlendirilmesi Sempozyumunda Kanunun yürürlüğe girmesiyle getirilen yenilikler ve değişiklikler ile Kanunun uygulamasında yaşanılan ve yaşanılabilecek sorunlar ele alınmıştır. Böylelikle, yeni yasal düzenlemelerin nasıl yorumlanması ve anlaşılması gerektiği hususunda yol gösterici tespitler yapılmış, ufuk açan tartışmalar gerçekleşmiştir.

 

Konu Başlıkları;

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun Getirdiği Yenilikler

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda Düzenlenen Uluslararası Koruma Türleri

Yabancıların Türkiye’de Çalışması

Yabancıların Çalışma İzinlerinde Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar

Yabancıların Türkiye’ye Girişi ve Emniyetin Rolü

Tartışmalar


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.