Yağmur Sonrası
% 31indirim

Yağmur Sonrası

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
II. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet... Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa? Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar. 1942 yazında, II. Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir? Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio'dan muhteşem bir başyapıt... Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız. "II. Dünya Savaşı'nda Pasifik'in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi." Kristin Hannah

Böğürtlen Kışı

Böğürtlen Kışı

Sarah Jio

13,8 TL
Gündüzsefası

Gündüzsefası

Sarah Jio

13,8 TL
Mart Menekşeleri

Mart Menekşeleri

Sarah Jio

13,8 TL
Son Kamelya

Son Kamelya

Sarah Jio

13,8 TL
Agapi - Ölümsüz Aşk

Agapi - Ölümsüz Aşk

Sarah Jio

14,8 TL
Elveda Haziran

Elveda Haziran

Sarah Jio

13,8 TL
Yeşil Deniz Kabuğu

Yeşil Deniz Kabuğu

Sarah Jio

14,8 TL
Kelebek Adası

Kelebek Adası

Sarah Jio

14,6 TL
Sarah Jio 3 Kitap Set

Sarah Jio 3 Kitap Set

Sarah Jio

35,19 TL
Yitik Kalpler İstasyonu

Yitik Kalpler İstasyonu

Sarah Jio

18,5 TL

Hep derler ya kaliteli yazar, hikayesini okura yaşatan yazardır. Sarah Jio, Yağmur Sonrası eserinde tam da bunu yapıyor ve okuru hikayenin içine sokarak, okura hikayeyi yaşatıyor. Yazar, bu eserinde hikayenin kahramanı Anne ile birlikte aşık olacağınız, kırılacağınız, üzüleceğiniz ve sonuna kadar soluksuz okuyacağınız bir eser kaleme almıştır. Yazar, eserinde II. Dünya Savaşı sırasında Anne ve Westry arasında yaşanan aşkı ve bir cinayetin öyküsünü kendine konu edinmiştir. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra karşılaşılan tüm zorluklara rağmen aşkın yitirilmediği sürece kazananın her zaman aşk olacağının bilincine varıyor.
Sarah Jio, Yağmur Sonrası eserinde hikayenin ele alındığı kültür ile toplumumuzun kültürü arasında ki fark çok açık şekilde kendini belli ettiğinden hikaye okurda biraz iğreti etkisi yapsa da okurken zevk alınabilecek bir eserdir. Yazarın ele aldığı bu hikaye ile yılların aşkı eskitemediği bir kez daha ispatlanmış oluyor. Bu hikayenin nasıl biteceği konusunda okurda büyük bir merak uyansa da okur, hikayeden öyle bir zevk alacak ki bu hikaye hiç bitmesin isteyecek. Okur, bu hikayede gizemi, heyecanı ve aşkı bulacaktır. İnsanlar, bu eseri okuduktan sonra yazarın insanı kendine çeken dilinin farkına varacaklar ve yazarın eserlerine bağımlı hale geleceklerdir.
Sarah Jio, Yağmur Sonrası eserinde hikayenin kahramanı Anne, iyi bir yaşama ve kendisine deliler gibi aşık olan bir adama sahip olmasına rağmen hayatında bir şeylerin ters gittiğini ya da bir eksiklik olduğunu hissetmeye başlar. Hikaye, Anne’nin torununa yaşam hikayesini anlatmasıyla birlikte başlıyor. Anne’nin bilincinin bir kenarına atmayı başardığı anıları, gelen bir mektupla beraber tekrar gün yüzüne çıkar. Anne, geçmişte işlenen bir cinayetin tanığı olmuştur ve bu cinayet yıllar sonra gelip Anne’nin kapısını tekrar çalmıştır. Anne ise bu durumdan rahatsız olur ve buna bir son vermek için harekete geçer. Hikaye bizi 1942 yılına götürüyor. Anne, Gerard ile evlilik kararı almış olsa da ona karşı gerçek bir aşk duyup duymadığını çözebilmiş değildir. Anne’nin arkadaşı Kitty ve hizmetçileri Maxine, Anne’ye devamlı sevdiğin birisiyle evlen diye uyarılarda bulunur. Bu durum ise Anne’nin kafasını hepten karıştırmaktadır. Anne’nin evliliğine çok az bir zaman kala Kitty hemşirelik yapmak için II. Dünya Savaşının gerçekleştiği bir adaya gideceğini söyler. Anne’de duygularından emin olmak için zaman kazanmak amacıyla Kitty ile beraber gitmeye karar verir. Anne, bu adada Westry aşık olur ve aşklarını paylaştıkları bungalovun altında bir gece cinayete şahit olurlar. Savaşın etkisiyle yolları ayrıla çift, bir daha da birleşmeyi başaramazlar.
Sarah Jio, 1978 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Yazarlığın yanı sıra gazetecilik mesleği ile de uğraşmaktadır. Bugüne kadar 27 ülkede eserleri çevrilerek yayınlanmıştır. Amerika’da yaşamına devam eden Sarah Jio, çeşitli medya kuruluşlarında makalelerde yayınlamaktadır.

Yorum Sayısı: 16

Savaşın ortasında gizemlerle dolu hayallerin birleşmesi, kesinlikle harika. Gerçekten yanınızda kimler var, kimlere güvenip kimlere güvenmemelisiniz... Bu kitaptan sonra buna daha çok dikkat edeceksiniz!

E
Elif Dolunay Ergün  -   26.08.2016

Beni kitap okumayı sevdiren bir kitap. Çok etkilendim.Yazarın diğer kitaplarınıda okumaya bayılıyorum .

H
Hilal Yılmaz  -   29.05.2016

Akıcı, sade dille yazılmış bir roman. Konusu güzeldi sonunu Türk dizileri gibi bağlanmıştı ama olsun. Okunabilir, hoş bir romandı. 10/6

N
Nurseli Aslan  -   12.05.2016

Kitabı bir çırpıda okuyup bitirdim hala hafızamda. Çok etkisinde kaldım. Çok çok başarılı bir roman. Muhakkak okumalısınız

M
Merve Altın  -   14.04.2016

Bu kitabı elime aldığımda ilk 50 sayfasını okuyacağım dedim, ardından kitaba başladım. Ve 2 saat sonra hüzünle kitabın kapağını kapattım. İlk kez beni bu kadar etkileyen bir kitaptı. Cidden harika ve ötesi! Sarah Jio, yine beni kitabına bağladı. Bu kitabı gidin, alın ve okuyun!

R
Rana Armağan  -   04.04.2016

Aşk romanı sevmeme rağmen çok beğendiğim sonlarını gözyaşlarından zor okuduğum bir kitaptı.Kesinlikle tavsiye ederim.

F
Filiz Fidan  -   30.03.2016

“II.Dünya Savaşı’nda Pasifik’in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikayesi.”

M
Mehmet Sofuoğlu  -   21.03.2016

Bu büyüleyici kitap, bende o kadar büyük bir etki bıraktı ki. Haftalar, aylar geçmesine karşın hala daha bir burukluk yaşıyorum. Herkes okumalı.

A
Aleyna Akkan  -   06.03.2016

Okudugum ilk sarah jio kitabi sonrasinda tum kitaplarini okudum ama en cok begendigim bu oldu

M
Melikegürbüz  -   01.03.2016

2. dünya savaşında bir kavuşamayan aşıklar. yıllar yıllar sonra bir mektupla açığa çıkan duygular, karşı konulamayan merak.. okurken ağlayabilirsiniz dikkat :)

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016

Okuması keyifli ve akıcı bir kitap. Kafa yormasın, dinlendirsin diyorsanız ideal seçim.

S
Serpil Çil  -   10.02.2016

Sarah Jio'nun bütün kitaplarını okuyorum, çoğunu okudum. Ama böyle sürükleyici, böyle etkilyeci, böylesine derinden etkileyen bir roman okumadım. Tek kelimeyle mükemmeldi. Ve bu kitabın her zaman için bende ayrı bir yeri olmuştur. O derece etkilendim diyebilirim..

B
Burcu Karabayır  -   01.02.2016

kesinlikle bu kitabı okumalısınız. ağlamamak için kendinizi zor tutacaksınız. insanda etkisini bırakan bir kitap. acı dolu bir aşk hikayesi

N
Nur Özdemir  -   22.12.2015

Son zamanlarda okuduğum en etkileyici hikaye ve son... Kesinlikle beyaz perdeye iletilmesi gereken bir senaryo...

T
Tuba Karabag  -   17.12.2014

tam anlamıyla müthiş bi kitap okumanızı tavsiye ederim sarah jıo'nun en beğendiğim kitabı. 😍

C
Ceren Çiçek  -   16.08.2016

Sarah Jio, Yağmur Sonrası eserinde tarzında ve üslubunda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek görmeden farklı bir hikaye ile okurlarını buluşturuyor. Günümüzde insanlar, ayran gönüllü olduklarından mıdır nedir çok sık aşık olabilmektedirler. Yazar, eserinde bu duruma karşı çıkmış ve bir insanın ancak bir kişiye aşık olabileceğini, aşık olduğunu sandığı diğerleri ile ise aslında kendilerini teselli ettiğini belirtmiştir. Konu itibariyle dramatik tarzda olan bu eser, çoğu okuru hüzne boğacaktır....devamını oku

R
Rüya Bulut  -   16.06.2016