Yalnızca Yalnızım
% 28indirim

Yalnızca Yalnızım

  • 17,00 TL12,24 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günaydın Gece

Günaydın Gece

Mehmet Ali Kılınç

12,24 TL
Başucu Yalnızlığım

Başucu Yalnızlığım

Mehmet Ali Kılınç

10,8 TL

Mehmet Ali Kılınç, Yalnızca Yalnızım eserinde bir erkek, bir kadını sevecekse dudaklarından önce gözlerini sevmelidir. O gözlerdeki derin bakışı sevmelidir. Kirpiklerini sevmelidir. Hem de her bir telini ayrı ayrı sevmelidir. Bir erkek, kadının kendisini sevdiği gibi onu masumca sevmelidir. Bir erkek, bir kadını sevdiği zaman aklından sadece onun bedenine sahip olmayı geçirmemelidir. Bir erkek, bir kadını sevecekse ömrünün sonuna kadar sevmeli ve diğer kadınların varlığını unutmalıdır diyerek bir sevginin nasıl olması gerektiğini okurlarına açıklamıştır. İnsan, yazarın, sevgi üzerine yazdıklarını okuyunca günümüzde böyle sevebilecek bir erkek var mı diye aklından geçirmeden edemiyor.

            Hayatta, mutlu olmayı hak eden insanlar, yaşamında acı çeken insanlardır. Çünkü mutlu olmak onların hakkı olduğu gibi onlarda gerçek değerini bulur. Mehmet Ali Kılınç, Yalnızca Yalnızım eserinde gülmeyi hak eden insanlar, en çok ağlayan insanlardır diyerek okurlarına, hayatta ne istediğiniz önemli değildir. Önemli olan istediğinizi hak etmenizdir demek istemiştir. İnsanlar, hayallerini kurdukları hayattan çok uzaktırlar. İnsanların, hayatta tek istedikleri şey huzurdur. Ama insanlar, huzuru yakalamak için ne zaman harekete geçse çevresindeki insanlar, hatta kendilerini seven insanlar bile buna engel olmak için önlerine set kor ve ayağına çelme takmaya çalışır. İnsanların kalbi sevmekten yorulabilir ve bu yorgunluğun sebebi ise yine sevdikleridir. İnsanlar, sevdiklerini ihtiyaçları oldukları anda yanlarında bulamasa da ihtiyaçları olmadığı zamanlarda ise gereksiz otun toprak bitmesi gibi başlarında bitmektedir. Bu cümleler, yaşamış olduğunuz hayattan tanıdık geliyor değil mi? Sizlere tanıdık gelen bu cümleleri aynı zamanda eserin ana temasıdır.

            Mehmet Ali Kılınç, Yalnızca Yalnızım eseri il eseri olmasına rağmen oldukça etkileyici bir eserdir. Ayrıca yazarın, bu eserinde kullandığı dil çok akıcı olup, okurları kesinlikle sıkmamaktadır. Yazarın, daha çok genç olduğu düşünüldüğü zaman otoriteler, bu eseri değerlendirirken profesyonel yazarlara takındığı tavrı takınmamalıdır. Bu büyük bir haksızlık ve kayıp olur. Anlayan ve hissedebilen insanlar için oldukça verimli bir eserdir.

            Mehmet Ali Kılınç, 1991 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Yazarın, ilk eseri olan Yalnızca Yalnızım eserinden sonra Günaydın Gece eseri de okurlar tarafından büyük ilgi görmüştür.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.