Yalnızız
% 28indirim

Yalnızız

  • 25,00 TL18,00 TL

    hopi kampanyası
    0,90 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Yalnızız e-kitabı

Peyami Safa’nın son romanı Yalnızız, engin ruh tahlilleri ve kendi türünde açtığı çığırla onu yalnızca Türk edebiyatının değil, Dünya edebiyatının zirvelerine taşımış şaheseridir. Peyami Safa’nın diğer bütün romanlarında olduğu gibi Yalnızız romanında da doğu-batı, madde-mânâ, ruh-beden, idealizm-materyalizm gibi ikilemler üzerinde durularak, aynı evde yaşadıkları hâlde birbirlerinden oldukça farklı mizaç, düşünce ve insan ilişkilerine sahip aile fertleri üzerinden ruhunu arayan bir toplum resmedilir. Bireysel ve toplumsal kimliklerimiz arasında, bilhassa Batılılaşma hareketlerinden sonra ortaya çıkan uyumsuzluğun yarattığı sıkıntılar, kalabalıklar içinde milyonlarca “yalnız”ın peyda olmasına sebep olmuştur. Yalnızız; sıra dışı kurgusu ve bir üst kurmaca metin olarak romanda kendine yer bulan ütopya ülkesi Simeranya ile yarım asırdır Türk edebiyatının en çok okunan ve sevilen romanlarının başında geliyor.


Sözde Kızlar

Sözde Kızlar

Peyami Safa

10,08 TL
Mahşer

Mahşer

Peyami Safa

13,68 TL
Şimşek

Şimşek

Peyami Safa

15,84 TL
Kadın Aşk Aile

Kadın Aşk Aile

Peyami Safa

11,52 TL
Yorum Sayısı: 2

Türk Edebiyatının Tutunamayanlar ve Huzur'la birlikte en iyi romanı diyebiliriz. Belki de Türk Edebiyatının en iyi eseri. Her okuduğunuzda ayrı bir gizli kalesini keşfedebilirsiniz. İnsan psikolojisinin bu kadar ince tahlil edildiği bir eseri kolay bulamazsınız. Güçlü tek karakterin etrafında bir çok yan ve yine güçlü karakterlerin anlatımı ve kusursuz işleyen bir hikaye. Sadece okurken akıp giden bir roman değil derinlemesine okunacak bir eser. Kesinlikle okumalısınız...

H
Hakan Öksüz  -   14.03.2016

Psikolojik tahlilleri çok başarılı. Kitabı okudukça karakterlerinin ne kadar gerçek olduğunu göreceksiniz, yazarın tasvirleriyle gözünüzde canlandıracaksınız ve çok etkileneceksiniz.

A
Aslı Küçük  -   14.03.2016