Yalnızlık Paylaşılmaz
% 10indirim

Yalnızlık Paylaşılmaz

  • 9,00 TL8,10 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yarın düzenleyecekler aşklarımızı,Ner’deyse.Huysuzluğumuz ondan.Perdeleri kapatmalı mı?Perdeyse.Yaşamlarımızın, doğumlarımızınTadı kaçmadan..Gökteyse, yerdeyse,Bir şeyse. Çarpık çizdiriyorlar,Karanlık yazdırıyorlar,Canından bezdiriyorlar..Kırgınlığımız ondan.Acı-acı güldürüyorlar..Hırçınlığımız ondan.Ağlamaca karamsarlık tütüyorBuram-buramKonularımızdan..Burukluğumuz ondan. Kısa dizelerle, çağdaş bir içerikle kurduğu, kendine özgü dokunaklı söyleyişiyle bir hayat dersi gibi okunabilecek şiiri genç kuşak okurların her zaman ilgisini çeken, Yalnızlık Paylaşılmaz dendiğinde akla gelen ilk şair Özdemir Asaf bir kez de tek vuruşta okumak için en sevilen kitabıyla bütün yalnızlıklara sesleniyor.

Dokuza Kadar On

Dokuza Kadar On

Özdemir Asaf

5,4 TL
Lavinia : Aşk Şiirleri

Lavinia : Aşk Şiirleri

Özdemir Asaf

5,4 TL
Çiçek Senfonisi

Çiçek Senfonisi

Özdemir Asaf

19,25 TL
Kırılmadık Bir Şey Kalmadı

Kırılmadık Bir Şey Kalmadı

Özdemir Asaf

24,64 TL
Çiçekleri Yemeyin

Çiçekleri Yemeyin

Özdemir Asaf

10,56 TL
Hidim

Hidim

Özdemir Asaf

14,32 TL
Sana Mektuplar

Sana Mektuplar

Özdemir Asaf

39,15 TL
Reading Zindanı Baladı

Reading Zindanı Baladı

Özdemir Asaf

5,85 TL
Ça

Ça

Özdemir Asaf

10,12 TL
Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eseri şiirlerden oluşmuş olup, şairin yedi şiir kitabının sonuncusu olup, ilk basımı 1978 yılında yapılmıştır. Şair, şiir ile özdeyişi iç içe geçirip, özdeyişlerin şiirdeki duyguyla bütünlüğünü bozmamıştır. Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eserini okuyan okuyucular, içlerindeki yalnızlığın bu kadar güzel anlatıldığını hiç görmemişlerdir. Şair, kendi yalnızlığını bütün içtenliğiyle okuyucularıyla paylaşmıştır. Şairin dediği gibi yalnızlık paylaşılan bir şey olsaydı eğer adı yalnızlık olmazdı. Şair, bu eseriyle şiire hem yeni bir felsefe getirmiş hem de hem de acı ve tatlıyı şiirlerinde bir hamur gibi yoğurarak yalnızlığı anlatmıştır. Şair, bu eserinde ilginç bir benzetmeyle sözcükleri kutuya benzetiyor ve size kutuyu versem aslında sözcükleri vermiş olurum diyor. Şair, eserinde yalnızca yalnızlıkla ilgili duygularını anlatmamış, aşkla, umutla, parasızlıkla, doğayla ilgili duygularını anlatan şiirleri de kaleme almıştır. Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eseri ile hayatla ne kadar iç içe olduğunu göstermiştir. Şair, eserde kullandığı özgün cümleler ile okuru derin düşüncelere sevk etmeye başarıyor. Günümüzde insanlar, kalabalıklar içerisinde yalnızlık çekmektedir. Bu yalnızlığa ise kurduğu sistemlerle kendi kendini itelemektedir. Kimse kimseye güvenmemekte ve bunun içinde hiçbir şeyini paylaşmak istememektedir. Bu durumda insan yalnızlığını paylaşacak bir şeyler aramakta ve genellikle de yalnızlık temalı eserlere yönelmektedir. Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eseri yalnızlığınızı paylaşabileceğiniz muhteşem bir eserdir. Siz de kendinizi yalnız hissediyorsanız alın Özdemir Asaf’ı elinize ve gönlünüzdeki dünyaya dalın gidin. Özdemir Asaf’ın tertemiz yüreğine ve bir şairin dünyaya bakışına şahit olun. Her şiir güzeldir ama insanları içlendiren şiirler daha güzeldir. Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eseri ile yüreğinizdeki yalnızlığa seslenin ve ona Özdemir Asaf’ın yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsaydı senin adın yalnızlık olmazdı deyin. Bunu dediğiniz takdirde hem yüreğinize su serpmiş olacaksınız hem de içinizde tuhaf bir huzur hissedeceksiniz.
Yorum Sayısı: 1

Özdemir Asaf, Yalnızlık Paylaşılmaz eserinin içeriğinde yer alan şiirlerin etkilemeyeceği bir insan bulmak oldukça zordur. Çünkü şair, şiirlerinde yalnızlık duygusuna vurgu yapmıştır ve her insan, kendi içerisinde bir parçada olsa yalnızdır. Bu eserin içeriğinde yer alan şiirler, yaralarınızı deşeceği için sizleri epey bir yaralayacak ama şiirlerin, sizlere yaşatacağı duyguları yaşamak için okumaya değer. Ayrıca bu şiirleri bir kere okumakla doymayacak ikinci ve üçüncü kez tekrar okumak...devamını oku

T
Tülay Güler  -   16.06.2016