Yalnızlık Sek İçilir
% 28indirim

Yalnızlık Sek İçilir

  • 15,00 TL10,80 TL

    hopi kampanyası
    0,54 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Küskün değilim sana, kızgınlığım da geçti, ama kırgınlığım geçer mi bilmiyorum.


Biz yalancı baharlara inanıp açan iki çiçeğiz, papatya mevsimine aldanıp, fallara kanmışız o kadar. Ne kadar kuru ayaz varsa hepsine dayanmış, hafif bir sonbahar rüzgârıyla solmuşuz.


Şimdi faydası olmayan teselliler aldım yüreğime, bir adım sonra nereye gideceğim, onu bile bilmiyorum.


Bildiğim tek şey, kelimelere dökemediğim duyguların efendisi olduğun.


“Aşkı tanıdım, yaşadım ve yanıldım... Sen de oradaydın”


Ahmet Demir, Yalnızlık Sek İçilir eserini okuduktan sonra eserin hakkını vermek için yorumlarınızın nasıl cümlelerden oluşması gerektiği hususunda çok zorlanacaksınız. Çünkü ne yazarsanız yazın bu eser ile ilgili duygularınızı tam olarak dile getirdiğinize dair kanaat getiremeyeceksiniz. Bu eseri okurken kalemi kitabın üzerinden ayıramayacaksınız. Çünkü hoşunuza giden birçok cümle olacak ve bu cümleleri daha sonra defalarca okumak için altını çizme gereksinimi duyacaksınız. Yazarın, bu eserde kaleme aldığı her cümlede kendinizi, daha doğrusu kendi yalnızlığınızı bulacak ve kendi yalnızlığınızda ne kadar boğulduğunuzu anlayacaksınız.

            Ahmet Demir, Yalnızlık Sek İçilir eserinde kısa öyküler ile okurlarına duygu ve düşüncelerini aktarmaya çalışmıştır. Ayrıca yazarın, sizlere duygu ve düşüncelerini dile getirirken oldukça samimi bir dil kullanması eser ile aranızda samimi bir dostluğun kurulmasını sağlamaktadır. Ayrıca eserin, kısa öykülerden oluşmuş olması okurların, konuları kavramasını kolaylaştırmakla birlikte akılda kalmasında da oldukça yardımcı olmaktadır. Yazar, kısa öykülerden oluşan bu eserinde gündelik hayatımız içerisinde yaşadığımız için hiç de yabancısı olmadığımız konuları işlemiştir. Hepimiz, dostun vefasızlığını yaşamışızdır. Hepimiz, kaybettiğimizin bir yakınımızın büyük acısını yaşamışızdır. Hepimiz, sevgilimizden ve sevdiklerimizden ayrı düşmüş ve onların özlem ateşiyle yanmışızdır. Yazar, eserinde bu yaşadıklarımızı bize anlatarak duygularımıza tercüman oluyor. Yazarın, bu eserini okurken kendinizi duygu selinin içerisine bırakabilmek için sakin bir ortamda ve sakin bir kafa ile okumaya gayret etmelisiniz. Böylece eserin akışına kendinizi kaptıracak ve geçmişin sokaklarında gezinerek birçok kişiyi ve anınızı yad edeceksiniz.

            İnsan, bu hayatta kendisiyle hiçbir zaman küs olmamalıdır. Çünkü kendisiyle küs olan bir insanın hayata pozitif bakmasının imkanı yoktur. Ahmet Demir, Yalnızlık Sek İçilir eserinde kendine elini uzat ve hatalarımla, kusurlarımla, elimde olan ve olmayanlarla, mutluluklarım ve gözyaşlarım ile ben buyum diyerek okurlarına kendileriyle barışık olmalarının önemini anlatmaya çalışmıştır. İnanan bir insan, ihaneti de göze almalıdır. Yazar, eserinde İnanmak, ihanete uğramanın yarısıdır diyerek bunu okurlarına anlatmaya çalışmıştır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra hayatın tekrarının olmadığını ve hayatı tadını çıkararak yaşamaları gerektiğini anlıyorlar.  

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.