Yanıbaşımızdaki Bilgelik

Yanıbaşımızdaki Bilgelik

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Bu Kitabı Herkese Önemle Tavsiye Ederim"
- Deepak Chopra

Dr. Rachel Naomi Remen'in, Wilbur Ödülü ve Zihin Beden Ruh Kitap Ödülleri'ni kazanan "Yanıbaşımızdaki Bilgelik" adlı kitabı Ege Meta Yayınları'ndan çıktı. Gerçek öykülerden oluşan "Yanıbaşımızdaki Bilgelik" tüm güçleri ve gizemiyle yaşamı gösteriyor ve ölçülemez nitelikte olan iç değerlerin yaşamlarımızı sürdürebilmek ve zenginleştirmek için esas olduğunu hatırlatıyor. Istırap, anlam, sevgi, inanç, sözcüklerin mucizesi ve kendi yaşam deneyimimizin mutlak otoritesi gibi tüm ruhsal konulara değiniyor.

California Üniversitesi San Francisco Tıp Okulu'nda Klinik Profesörü olan Dr. Rachel, zihin/beden sağlığı alanındaki en eski öncülerden biri. Ölümcül hastalıkları olan insanlara psikolojik olarak nasıl yaklaşılacağı ve hekimlerin onların ihtiyaçlarını karşılama konusunda nasıl eğitilecekleriyle ilgili sistematik bir yaklaşım geliştirmiştir. Aynı zamanda Commonweal Kanser Yardım Programının kurucusu ve tıbbi direktörüdür.

"Bu kitap, tek gerçek öğretmen olan yaşam hakkında harika bir eser."
- Dr. Bernie Siegel, Love, Medicine & Miracles kitabının yazarı.

"Teknolojinin muazzam gücüne rağmen, çoğumuz iyi bir yaşam süremiyoruz." diyor Dr. Rachel Remen. Hekim, tıp profesorü, terapist olmanın kendisine kazandırdığı perspektifle ve kronik bir hastalığı yenmiş biri olarak bizi iç sesimizi dinlemeye davet ediyor.

"Rachel Naomi Remen bize doğanın bir armağanı, insan yüreği hakkında bir
dahi. İyileşme, sevme ve yaşama konusunda ondan öğreneceğimiz çok şey var."
- Daniel Goleman, Duygusal Zeka kitabının yazarı

"Sevinç, otantiklik ve gücün kitabı. Baştan sona güldüm ve ağladım."
- Jon Kabat-Zinn, Wherever You Go, There You Are kitabının yazarı


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.