Yanlış Rehine
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Doğru, Charles Robertson'ın firar ettiği cezaevi küçük Northill kentinden topu topu on beş kilometre uzaklıkta. tamam, Alabama canavarının kafasında tek bir düşünce var : kapitalist Amerika'nın sağlık sistemini kurtarmak uğruna, bütün ihtiyarları öldürmek. Tabii bu, yirmi üç yıldır sürüklenen evlilik hesabını kapatmak için kaçırılmayacak kadar iyi bir fırsat.....
İyi de, Rosalie Wilson'ın kocası David'e, özellikle de emekliye ayrıldığı gün böyle bir oyun oynaması ve tüm Amerika'yı ayağa kaldırması şart mıydı ?Kanada'ya doğru yola çıkmışken, Charles Robertson'ın evlerine gelip, onları rehine aldığı fikrini de nereden çıkardı ? Çılgınlık mı, yoksa dahice bir plan mı ? Amerikan tarihinin en uzun gecesi boyunca medyayı, her görüşte uzmanı, ötekilerine hiç benzemeyen bu rehine kriziyle büyülenmiş halkı parmağının ucunda oynatacak, görünürde sorunsuz bu ev kadını da kim ?
"Yanlış Rehine Amerikan toplumunu acımasızca eleştirirken önümüze inanılmaz portrelerden oluşan zengin bir galeri koyuyor ; her şeye hazır televizyoncular, kokuşmuş politikacılar, kasıntı uzmanlar, her türden danışman, psikolog ve psikopat"
The İndependent
"John T.Parker takma ismini kullanan Fransız yazar Amerikan usulü saçmalıklar üzerine şaşırtıcı bir polisiyeye imza atıyor. Bir seri katil, bir rehine alma hikayesi, FBI ve benzerine kolay kolay rastlanmayacak kahramanlar. Etkileyici bir roman için gerekli tüm öğeler yerli yerinde."
Le Monde


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.