Yaralı
% 28indirim

Yaralı

  • 22,00 TL15,84 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Artık hatırlanmaya değecek kadar bile kalmadın. Seni unutmak hakkım! Unutkan biri değilimdir ama sen bende hatırlanacak hiçbir şey bırakmadın. Benim unutulmuşum olmak bile güzeldir, bil. Aşk mı? Aramızda kaldı; içimizde değil… Yanlış aşkta doğru aranmaz. Ama yine de oku istiyorum. Cümlelerimde gizlenmiş duygudan ne anladığını benim nasıl yazdığım değil, senin nasıl okuduğun belirler. "Kör müydü gözlerin, nasıl göremedin" diye sordular senden sonra. Kör değildim. Ve hayatımda en çok iki kere parlamıştı gözlerim. Birincisi seni ilk gördüğüm, ikincisi giderken ardından baktığım gün. İlkinde aşkın ışığından, ikincisinde gözyaşlarımdan… O iki anın arasındaysa hep kapalıydı gözlerim. Aşkına inandığımdan. Kör değildim, sadece güvenmiştim! Not: Bugün seni düşünmeden yaşayabilmeyi başardığım ilk gün. Hadi topla seni benden. Kalbim seni uğurluyor. Al bu yara sende kalsın. Artık beni acıtmıyor. (Tanıtım Bülteninden)

Kahraman Tazeoğlu, Yaralı eserini hayatında aşk kokusu arayan okurlar, aradığı aşk kokusunu bu eserde bulabilirler. Bu eserde yaşamlarında aşk acısı çekmiş her okur, kendi yaşamından bir takım izlere rastlayacaktır. Yazar, bu eseri ile devamlı aynı şeyleri tekrar eden bir üsluba sahip olmadığını ve kendini devamlı yenilediğini okurlara rahatlıkla fark ettiriyor. Yazar, bu eserinde çok dokunaklı bir hikaye ile okurlarının yaralarını deşiyor ve onları bir kez daha yaralıyor.

Kahraman Tazeoğlu, Yaralı eserinde aşkı kurguladığı bir hikaye üzerinden okurlarına anlatmaya çalışmıştır. Bu eseri aşık olmadan önce okuyup da sonra aşık olan okurlar, kendilerini bir hayli şanslı saysınlar. Çünkü bu eser sayesinde hem aşk konusunda tecrübe ediniyorlar hem de birçok fiyakalı sözü zihinlerine yerleştiriyorlar. Okurlar, bu eseri okurken bulundukları mekandan koparak farklı diyarlara gidiyorlar, o diyarlarda sevdiği için kurduğu hayalleri yaşıyorlar, yaşarken gözlerinden yaşlar süzülmeye başlıyor ve ah keşke dedikten sonra içlerinden ne olduğunu bilmedikleri bir parça kopup gidiyor. Daha sonra bulunduğu mekana geri dönüyor ve ortalığı çok derin bir hüznün kapladığını fark ediyor. O hüzünle arkadaş oluyor ve beraber eseri okumaya devam ediyorlar.

Kahraman Tazeoğlu, Yaralı eserini aşkımız artık bayatladı diyen çiftler okumalı ve birbirlerine kavuştukları için önce şükretmeli sonra da aşklarını değil de mercimeği fırına vererek aşklarını tazelemelidir. Yüreğinin derinliklerinde bir yerlerde aşk acısı yaşayanlar ve hissettiği duyguları kendine bile ifade edecek kelime bulamayanlar, bu eseri mutlaka okumalıdır. Çünkü bu eser, onların duygularına tercüman olacak tarzda bir eserdir. İnsanlar, bu eseri okuduktan sonra bir insan nasıl olurda bir aşk yarasını bu kadar akıcı ve karşı tarafa da hissettirerek anlatabilir diye merak etmeye başlıyor. Bazı eserler vardır ya insanın ruhuna doygunluk verir. Yazarın bu eseri de insanların ruhunu besleyerek, onların aç olan ruhlarını doyuruyor. Bu eserde okuduğunuza asla pişman olmayacağınız bir aşk hikayesi sizleri bekliyor.

Kahraman Tazeoğlu, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1980’li yılların sonlarında şiir yazmaya başlamış ve yazdığı şiirleri bir defterde toplamıştır. 1990’lı yıllarda yerel ve ulusal radyolarda şiir programları düzenlemiş ve haber spikerliği yapmıştır. İlk eseri olan Seni İçimden Terk Ediyorum 2001 tarihinde yayımlanmıştır.

Yorum Sayısı: 8

AŞK TESADÜF MÜ YOKSA KADER ÇOKTAN BELİRLEMİŞ Mİ.BİR YARA KAPANMADAN BAŞKA BİR YARAYA NASIL MERHEM OLUR OKUYUN VE İNANIN..

Ç
Çiğdem Savaş  -   10.05.2016

Aşk acısını yüreğinizin derinliklerinde hissediyorsanız Kahraman Tazeoğlu, Yaralı eseri ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Çünkü yazar, eserinde aşkı ve ayrılığı etkileyici bir şekilde anlatmıştır. İnsanlar, geçmişlerinde yaşadıklarını maalesef kolay unutamıyor. Hele de yüreğinizde aşk acısı var ise siz de yazarın deyimiyle yaralısınız. Ama bu yaradan şikayetçi olmak yerine bu yarayı seviyor ve kabuk bağlamasını hiç istemiyorsunuz. O yaranın kanamasının verdiği acıya severek katlanmayı göze...devamını oku

D
Didem Talaz  -   16.06.2016

Zevkle okuduğum ve çok beğendiğim kitaplarımın arasında bulunuyor. okumayanlara ve bir an önce okumak isteyenlere tam tavsiye edebileceğim bir kitaptır.

Y
Yağmur Eliuz  -   28.03.2015

Gereksiz uzatmalar ve abartı çok fazla var..
Mesela kitabın başlarında yaşıyor sandığımız bir karekterin, sonunda çoktan rahmetli olduğunu öğreniyoruz..Yani ölü birini yaşıyormuş gibi anlatıyor.
Ben beğenmedim, tavsiye de etmem.

Z
Züleyha Laçin  -   08.04.2016

Konusu çok saçma hala ne anlattığı belirsiz..
Yaşayan birinin sonunda ölü olduğunu öğreniyoruz, nasıl bir hayal gücüyse artık.. Sadece arada güzel söz bulabilirsiniz..Yine de taviye etmem, yazarın en kötü kitabı bu sanırım

Z
Züleyha Laçin  -   07.04.2016

bazı yaraları yok saymak, inkar etmek çözüm değildir. kabullenmek gerek. klasik tazeoğlu kitabı... kitaplardaki önemsiz bir kahraman bir olay hep başka bir kitabın can alıcı sahnesinin eseri. kitapları bu şekilde birbirine bağlamak çok zekice...

F
Fatma Yıldırım  -   21.03.2016

2 hafta önce aldım ve bitirdim bu kadar mı güzel olur kendinizden kesinlikle birşeyler bulursunuz

M
Mehmet Fatih Gönbe  -   08.03.2016

Kahraman Tazeoğlu klasiği alışılmışın dışında fazla bir şey yok. Tarzını sevenler için eminim güzeldir ama bana kendini tekrarlıyor gibi geliyor.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016