Yaratıcılık Fabrikası

Yaratıcılık Fabrikası

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Geleneksel liderliğin ötesine geçin...

Bir "fikirci" olun ve şirketiniz yaratıcalık kıvılcamlarıyla dolsun

Yeni ve özgün fikirler bir şirketin en güçlü rekabet avantajıdır. Jack Foster bu kitabında bütün bir kuruluşta yaratıcı dehanın nasıl tutuşturulabileceğini gösteriyor.
Foster, son derece keyifli ve enerjik üslubuyla, yeni ve taze fikirlerin boy attığı bir işyeri ortamı nasıl oluşturulabilir sorusunun yanıtını arıyor. Tek amaçları sürekli fikir üretmek olan önde gelen reklam şirketlerinde edindiği deneyimlerden yararlanarak düzinelerce canlı, neşeli ve çoğu kez şaşırtıcı, ama hepsi de pratik öneriler sunuyor :
-neden yalnızca hoşlandığınız kişileri işe almalısınız.
-neden elemanların kendileri istemese de tatil yapmalarında ısrar etmelisiniz
-neden verimlilik bazen verimsizdir
-büyük harfle "Liderlik" taslamak yerine bazen soytarılık yaparak nasıl daha başarılı olabilirsiniz
Yaratıcılık Fabrikası geleneksel liderlik anlayışını alt üst ediyor ve anlayış, güven ve açık yürekliliğin beklenmedik, hayat dolu bir yaratıcılığı nasıl özgür bıraktığını gösteriyor.


Yorum Sayısı: 1

Bu kitap öncelikle Reklam ve Halkla İlişkiler sektöründe çalışanlara sonra tüm fikir işleri ile uğraşanlara rehber olabilecek,tecrübe ile dolu basit sade ama çoketkili bir kitap.İçeriği okuması oldukça kolay.Ders verirken akademik cümlelerle boğmuyor yaşanmışlık ve tecrübe ile sizi ortama davet ediyor.Böylelikle okunması zevkli bir kitap ortaya çıkıyor.Tavsiye ederim.

Ç
Çağatay Türe  -   06.07.2015