Yaşam Bizi Çağırırken - Aşina 2.Kitap

Yaşam Bizi Çağırırken - Aşina 2.Kitap

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yaşam çağırır. Kimimiz gitmez. Korkar. Yaşamdan korkulur. Olduğumuz yerde kalmakla yaşamaya çalışırız. Siz yaşama gitmezseniz, yaşam size gelmez. Bir yerde durursunuz. Kurursunuz. Yaşam uşağınız değildir. Yaşam, gidilmezse gelmeyecek olandır.

Yaşam çağırır. Gidersiniz. Yanlıştır gittiğiniz yer. Eli boş dönersiniz. Belki de yaşamı çağıramadığınız içindir. Yaşama konuk olmak, yaşamı konuk etmekle olanaklı.

Yaşam çağırır. Koşarsınız. Toslarsınız belki duvarlara koşarken. Yaşam çağırır. Düşünürsünüz. Yaşamla savaşınız savaşların en yamanı olur. Kendinizle savaşırsınız. Çirkinliklerle. Zulümle.

Yaşam çağırır. Yazarsınız. Bu kitap öyle oldu. Korktum. Tosladım. Koştum. Düşündüm. Belki, içlerindeki yaşamın çağrısını duyan,düşünen insanlara benim kırık dökük birkaç gözlemimin söyleyecekleri olabilir.

Sözlerim Âşinâ Kitaplar’ın ilk beş kitabından biri olarak karşınızda: Ahvâl-i aşka âşinâlığından.

Kasım, 2005, Ankara
(Sunu)

'Yaşam çağırır. Kimimiz gitmez. Korkar. Yaşamdan korkulur. Olduğumuz
yerde kalmakla yaşamaya çalışırız. Yaşam gidilmezse gelmeyecek
olandır'

Prof. Dr. Ahmet İnam aşk, can, gönül anlam kavramlarıyla döşenmiş bu kitabıyla bizi yaşama çağırıyor. Felsefe bilim, sanat ve kültürün kapılarıyla açılan bir dünyanın bütünlüğünü ve güzelliğini sunuyor.

Yaşama karşı sorumluluğumuzu çok derinlerden duyuyoruz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.