Yaşanmış Hikayelerle Koçluk Mentorluk

Yaşanmış Hikayelerle Koçluk Mentorluk

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Koçluk, Ablalık , Ağabeylik (mentorluk) konusunun İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişimi, Yönetim - Organizasyon, Örgütsel Davranış gibi bilim alanlarını ilgilendirir görünürken neden bir psikoloji içinde yer aldığı sorusu akla gelebeilir. Bu kitabın odağındaki konu içöeri ile psikoloji, insanın potansiyelini geliştirmesine, mutlu ve doyumlu bir yaşam geöirmesine destek olacak bir hizmeti vermektedir. Her iki yaklaşım da "insan ile" ve "insan içindir". Her iki kavramda insana ve sahip olduğu yeteneklere saygu duymak gibi temel ilkeleri baz alır. Bu ve bunun gibi pek çok gerekçeyi sıralamak mümkündür.

Bu kitapta bulabileceğiniz iki artı değerden biri; Sayın Köktürk'ün uzun yıllardır yaptığı ulusal ve uluslararası çalışma deneyimi, bir kavramı çalışmanın neden gerekli olduğu, bir kavramı kültürler arası çalışmanın ne demek olduğu gibi pek çok önemli bilgiyi de bizelere sunmasıdır.

Diğeri de, bir bilim insanının bilimsel kaynaklara dayanarak yaratıcılığını, özgün senztelemesini, konuya yaptığı katkıyı nasıl ustaca verebileceğine ilişkin ender bulunan bir örneği bu kitabın içine sığdırmış olmasıdır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.