Yasemin

Yasemin

  • Geçici olarak temin edilemiyor
1-Taksim

2-Muhayyer Peşrev

3-Muhayyer Sazsemaisi

4-Hüseyni Çeçen Kızı

5-Taksim

6-Şedaraban Peşrev

7- Şedaraban Sazsemaisi

8-Nihâvend Sazsemaisi

9-Nikriz Sirto

10-Hicaz Taksim

11-Hicaz Peşrev

12-Hicaz Sazsemaisi

13-Hicaz Mandra

14-Taksim

15-Muhayyerkürdi  Sazsemaisi

16-Taksim

17-Sultani Yegâh Sirto

Necati Çelik ismi yalnızca ülkemizde değil, ud adının geçtiği bütün kültürlerde "usta" ve "üstad" gibi saygı uyandıran kavramlarla birlikte anılır. Doğduğu şehir olan Konya'da yöresinin müziğiyle başlayan sanat yolculuğunu, Klasik Türk Müziği'nin usta bir yorumcusu olarak önce kültür ve sanat başkentimiz İstanbul'a, ardından da dünya ölçeğine taşıyan Çelik, yalnızca sazını icra etmekle sınırlı bir sanat anlayışını sergilemedi.

 

"Türk Udu"nu, başta Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Avrupa'nın birçok ülkesinde, sayısız müzik meraklısına öğretti. Ülkemizin, tartışmasız biçimde en önde gelen udileri arasında kabul edilen Çelik'in, dış ülkelerde yayınlanmış albümleri bulunmasına rağmen Türkiye'de hiçbir albümünün olmayışı, kuşkusuz ki hem müziğimiz adına büyük bir eksiklik, hem de yayıncılık dünyamız açısından önemli bir kusurdu.

 

Kaf Müzik, bu usta sanatçının Türkiye'de ilk albümünü yayınlamış olmak onurunu daima gururla taşıyacaktır. Albüm, usta işi saz eserlerinin, bir ustanın derin birikiminin üzerine inşa ettiği teknikle ve kendine özgü müzikal yaklaşımla, nasıl bambaşka eserler haline getirebileceğinin ve etki gücünü nasıl derinleştirerek artırabileceğinin çarpıcı bir örneğidir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.