Yasemin Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)

Yasemin Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hayata Bir Bardak Çay Molası


Hiçbir şey için 'Benimdir,' deme. Yalnızca, 'Yanımdadır,' de. Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne yaşam, ne ölüm, ne de keder her zaman seninle kalmaz...


Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 51 adet hikayeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.


"Bir hayalin varsa, onu başarma gücüne de sahipsin."


- Richard Bach


Yakamoz yayınlarının okurlarla buluşturduğu ve kolektif olarak hazırlanan Yasemin Kokulu Hikâyeler isimli kitap sevinçten kedere, yaşamdan ölüme uzanan birçok duyguyu barındırıyor içinde. Mutluluk küçük ayrıntılarda gizlidir mesajı veren kitap 52 adet hikâyeden oluşuyor. Hikâyelerin her birinin farklı tadı ve konusu olsa da aslında insanın hayatını kendi gücü ile güzel bir şekilde yaşayabileceği vurgusunu yapmasında birleşiyor. Bir diğer ilginç detay ise kitabın ismi gibi yasemin kokması diyebiliriz. Sayfaları çevirirken buram buram çiçek kokusu alıyor burnunuz. Kitabı incelerken kokulu kitap ibaresini gören kişiler duraksayıp pek anlam veremese de kısa süre içinde duyduğu güzel kokudan mıdır bilinmez kitabı daha yakından incelemeye başlıyor. Yine aynı yayın evinden çıkan Menekşe Kokulu Hikâyeler, Papatya Kokulu Hikâyeler ve Manolya Kokulu Hikâyeler aynen isimlerinde olduğu gibi çiçek kokuyor. Belki de zaten mutluluk aşılayan bu hikâyeler güzel bir koku ile birleşerek sizleri olumlu duygularla daha hızlı buluşturmayı amaçlıyor.

Herkese farklı duygular yaşatan bu hikâyelerden birinde bir öğretmen görevlendirildiği bir okuldaki öğrencilerin derslerde çok zayıf olduğunu hiçbir şekilde uzun süreli odaklanıp derse katılım göstermediğini gözlemliyor. Ne yapsa öğrencilerin bu durumlarını düzeltemiyor. Ancak yine de pes etmeyen öğretmen onlara küçük sorumluluklar vererek düzelmelerini ve eksiklerini tamamlamalarını sağlayabilirim diye düşünüyor. Aklına bir fikir geliyor. Sınıftaki öğrencilere kendilerinden daha küçük olan alt sınıflardaki öğrencilere ders çalıştırma görevi veriyor. Sınıfın çoğunluğu şaşırsa da öğretmenin verdiği görevi kabul ediyor. Zaten kabul etmeyen az sayıda ki öğrencilerde diğer arkadaşlarının ne kadar eğlendiğini görünce fikir değiştirip onlarda ekibe katılıyor. Küçük sınıflara ders çalıştırırken kendi eksiklerini de görüp çalışan öğrenciler derslerde başarılı olmaya başlıyor. Durumları düzelmeye başlıyor. Hatta sorumluluk almaya başlıyorlar. Öğretmen bir öğrencinin hasta olduğunu görünce “okula gelmeyip dinlenseydin” deyince öğrenci; “olmaz ben öğretmenim öğrencilerimi bekletemem” der.

Bir bakıma kıssadan hisse hikâyeleriyle örülü diyebileceğimiz Yasemin Kokulu Hikâyeler kitabı birçok yazarın özlü sözleriyle bezenmiş.  Dostluk ve iyilik zırh olarak giyilip kuşanıldığında hiçbir güç sizi engelleyemez. Sevgi evrensel olan tek dildir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.