• Yavaşla Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin
    Yavaşla Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin
    Yavaşla Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin

Yavaşla Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Yavaşla Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin e-kitabı

İçinde bulunduğumuz çağ, "şimdi"yi yaşamamıza fırsat vermiyor, her şey gelecek için yapılıyor. Aynı anda o kadar çok şey yapıyoruz ki insani ilişkilerimiz gün içinde hallediliveren işlerden sadece biri haline geliyor. İşkoliklik, kendine sevdalanmanın değişik bir örneği olarak genç profesyoneller arasında yükseliyor. Hayatın ritimlerini pazarın ritimlerine ayarlayan, ancak paraya tahvil edilebilen değerlere önem atfeden yeni bir benlik, küresel rüzgârla birlikte dünyaya yayılıyor. "Her şey çok hızlı gerçekleştiğinde kimse hiçbir şeyden emin olamaz, kendisinden bile"diye yazmıştı Kundera, Yavaşlık adlı romanında. Gerçekten de hız bizi uyuşturuyor. Artık her yerde ve hiçbir yerdeyiz. Aslında bütün varlığımızla hiçbir yerde değiliz, parça parça orada ve buradayız. Hızlandıkça zaman kazanmıyor, sadece parçalanıyoruz. Kendimizi bulmak için hayatın kendi ritmine geri dönmeye ihtiyacımız var. İşte bu yüzden, kendi kendimize "Yavaşla!" diyoruz. Çünkü yavaş güzeldir... Doç. Dr. Kemal Sayar ile bizleri hızın ve değerlerini yitirmiş bir hayatın tutsağı olmaktan kurtulmaya davet ediyor. YAVAŞLA, modern çağın getirdiği hız eksenli hayatın, mahremiyetin yitirilişinin, aile ilişkilerindeki çözülmenin, teknoloji odaklı yaşamlarda görülen iletişim kaybının güncel bir eleştirisi. "Modern Mutsuzluk", "Modern Zamanlarda Aile", "Benliğin ve Toplumun Krizi" ve "Yavaş Güzeldir" adlı bölümlerden oluşan kitap bir modern zaman eleştirisi olmanın yanı sıra, eleştirdiği olgulara çözüm önerileri getiren, kaybedilen manevi zenginliği yeniden bulmaya davet eden bir çalışma. Hız eksenli bir hayata eklemlenmek durumunda kalan ve bu kısır döngüden rahatsız olanlar YAVAŞLAYIN! Bu dünyadan bir kere geçeceksiniz!


Yorum Sayısı: 3

kitap günümüz toplumunun sorunlarına sade ve anlaşılır bir dille yaklaşmış. yazarın tavsiyeleri gayet yerinde ve hoş olmuş. kalemle altını çizicek çok cümle bulucaksınız :)

A
Ayşe Miray Keban  -   22.09.2016

Çağımızda yaşayan herkese, iletişim çağında yaşadığınız için mutlu musunuz diye bir soru sorulsa bu soruya hayır cevabını verecek insan bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Ama aynı insanlara, iletişim çağında yaşamanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlardan haberdar mısınız diye bir soru sorulsa bu soruya da evet cevabını verecek insan bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. İşte bu iki soru, ne kadar bilinçsiz bir yaşam sürdüğümüzün açık bir göstergesidir....devamını oku

Z
Züleyha Yor  -   16.06.2016

Kitabı bu siteden aldım. Bitireli bir hafta oldu. Gerçekten çok beğendim . Güncel meselelere çok güzel yorumlar yapmış.

K
Kübra Topal  -   28.02.2016