Yavuz Sultan Selim Han
% 33indirim

Yavuz Sultan Selim Han

Davasına Adanmış Bir Ruh
  • 18,50 TL12,40 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dokuzuncu Osmanlı padişahı olarak 1512 yılında tahta geçen ve 8 yıllık hükümdarlığı süresince Osmanlı Devleti’ni maddi ve manevi olarak asırlarca ayakta tutacak sağlıklı bir bünyenin temellerini maharetle döşeyen Yavuz Sultan Selim’i hiç böyle okumadınız! Fatih’in kalem ve kılıç örsünde dövdüğü, Bayezid’in sabır ateşinde şekillendirdiği bu “altın zincir”in halkaları nihayet Yavuz’un usta ellerinde titizlikle işlenmiştir. Mustafa Armağan, Osmanlı’yı yeniden kuran sıra dışı sultan, zamanın İskender’i, şarkın fatihi Yavuz Sultan Selim’in hayatını, bilinmeyen yönleriyle Yavuz Sultan Selim Han kitabında anlatıyor.

 

* 40 bin Alevi’yi kesti mi?

* Portekizlilerin Peygamber Efendimiz’in mezarını kaçırma girişimine nasıl dur dedi?

* Hilafeti devralmadı mı?

* Neden Batı’ya değil de Doğu’ya seferler düzenledi?

* Küpe takar mıydı?

* İnsan olarak nasıl bir padişahtı? Hobileri ve ilgi alanları nelerdi?

* Suriye-Mısır seferlerine dair bilinmeyenler...

* Ders kitaplarında neden yanlış anlatılıyor?

* Okur ve “kitap kurdu” olarak Yavuz’u ne kadar tanıyoruz?

* Kürtler aleyhine söylediği iddia edilen sözlerin gerçeği...

* Can dostu Hasan Can’ın kaleminden Yavuz Sultan Selim!

 

Kafanızı karıştıran tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı, Ufukların Sultanı Fatih Sultan Mehmed kitaplarıyla Osmanlı Padişahları’nı gerçek yönleriyle okurlarına sunan Mustafa Armağan’ın Yavuz Sultan Selim Han kitabında…


Yorum Sayısı: 2

Öncelikle bu kitabı 9.90 kampanyasına dahil ettiği dönem için babil.com'a teşekkür ederim. Bugüne kadar neredeyse 9.90 kampanyasında olan kitapların yarıdan fazlasını aldım. Kitaba gelince, öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir gün bir erkek çocuğum olsa adını Yavuz Selim koyardım. Tarihte çok tartışılan kişiler var. Yavuz gibi, 2. Abdülhamit gibi, Vahdettin gibi. Türkiye'de nam yapmış birkaç tarihçiden biri olan Mustafa Armağan'ın bu kitabını mutlaka okuyun derim.

Y
Yusuf Korkmaz  -   11.02.2016

Tarih okurlarının daha doğrusu Mustafa Armağan okurlarının beklediği kitaplardan biri. Yani okuyucu yazarı sevdiyse yazmadığı konularda dahi yazsın ister. Bu da aynen böyle. Yavuz'a dair ahım şahım kitaplar zannımca yok. Onun içün Armağan'ın severleri bu kitabı bekliyordu diyebiliriz.

M
Muhammed Kaan Yüce  -   18.02.2016